Rudolfov – Kaplice / Vyšší Brod 1:8 (1:4)

V partii ze špičky pořadí se dala očekávat vyrovnaná bitva, opak byl však pravdou. První zahrozili Rudolfovští již ve 2. minutě, ale Kocina mířil mimo. V 6. minutě hostující Fafl postrčil míč mezi obránci na nabíhajícího Lašáka, ten zprava pronikl do vápna, ale křížný pokus těsně minul vzdálenější tyč. Vzápětí přišla obdobná situace. Tentokrát Lašáka vyslal do úniku Vaniš, prvně jmenovaný z pravé strany zakončoval pro změnu na bližší tyč a byl tak přesný, že tyč domácí svatyně trefil.

Fakta k zápasu
branky:
39. Peiger – 14. a 20. Urazil, 32. a 55. Čutka, 27. Szojka, 61. Lašák, 65. Vaniš, 82. Pál, ŽK 1:1 (Janura – Dostál), rozhodčí M. Tupý, 30 diváků.
Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Rytíř, Dostál, Čutka, Pál, Vaniš, Lašák, Urazil, střídali: Blažek, Szojka.

Třetí gólovou příležitost už hosté ve vedoucí gól dokázali přetavit. Ve 14. minutě Vaniš kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Marka Urazila, který postupoval zcela sám na branku a střelou po zemi dokázal Keřku překonat – 0:1.

Nejblíže k vyrovnání byli domácí v 17. minutě, kdy nepříjemnou střelu Šefla z hranice velkého vápna stačil Šesták vyrazit, pak se ke dvěma gólovým dorážkám dostal Peiger, ale hostující gólman jej v obou případech skvěle vychytal.

A když se v koncovce neprosadili domácí, vstřelili gól hosté. Ve 20. minutě zatáhl balón po levé straně Vaniš, přesnou přihrávkou našel před brankou naběhnutého Marka Urazila, jenž v klidu usměrnil míč mimo Keřkův dosah – 0:2.

Ve 27. minutě už to bylo o tři góly. Pál posunul míč Tomáši Szojkovi, ten se uvolnil přes bránícího soupeře a parádní technickou střelou přes brankáře Keřku poslal míč od tyče do brány – 0:3. Za krásný fotbalový moment si vysloužil potlesk přítomných diváků.

Uběhlo jen pět minut a rudolfovský gólman lovil míč ze sítě počtvrté. Hájek našel před brankou zcela volného Vojtěcha Čutku, který neměl problém skórovat – 0:4.

Rudolfovští se gólu dočkali šest minut před přestávkou. Po zaváhání Fafla se až před brankáře dostal z pravé strany Filip Peiger a střelou na zadní tyč překonal Šestáka – 1:4.

I přes tříbrankové poločasové vedení museli být hosté nadále obezřetní. Na podzim totiž v domácím duelu ještě dvacet minut před koncem vedli právě 4:1 a nakonec zápas ztratili v poměru 4:6…

Na začátku druhého dějství se také mohli domácí přiblížit. Foglara však Šesták vychytal a po následném rohovém kopu hlavičkoval kapitán Janura nad branku Spartaku.

V 50. minutě byl v gólové pozici na druhé straně Urazil, zakončoval technicky pod břevno, ale Plojhar, který do druhé půle nahradil v brance Keřku, míč vytěsnil na rohový kop.

V 55. minutě již hosté pátý gól vstřelili. Vaniš vyslal do nájezdu Vojtěcha Čutku, jenž Plojhara prostřelil – 1:5.

Hosté byli i v dalším průběhu při chuti. V 61. minutě Pál prostrčil míč mezi obránci na nabíhajícího Františka Lašáka, ten se kličkou zbavil vybíhajícího Plojhara a střelou po zemi poslal balón po odraze od obou tyčí za brankovou čáru – 1:6.

Za další čtyři minuty hosté slavili už sedmý střelecký úspěch. Po pravé straně zatáhl balón Dostál, jeho centr prolétl až na zadní tyč k nepokrytému Jakubu Vanišovi, ten se dokázal uvolnit a tvrdou střelou nedal Plojharovi šanci – 1:7.

Alespoň korigovat mohl deset minut před koncem Foglar, ale proti vyběhnutému brankáři Šestákovi neuspěl. Definitivní podobu tak dostal výsledek osm minut před závěrem střetnutí. Vaniš vyslal do úniku Dana Pála, který se z levé strany dostal do šestnáctky a střelou na zadní tyč uzavřel gólový účet zápasu – 1:8.

Poslední gólovou příležitost duelu měl rudolfovský Kešner, ale Šesták zasáhl reflexivně nohou. Kapličtí a vyšebrodští mladíci svému soupeři oplatili podzimní prohru. V tabulce jej bodově dostihli a díky lepšímu skóre i předstihli.

Libor Granec