Vstup do druhé poloviny základní části extraligy se hokejistům HC Mountfield povedl. Vyhráli nad Mladou Boleslaví 3:2.Hosté začali hodně sebevědomě. Mladoboleslavští trenéři zamíchali oproti minulému kolu se sestavou a do jejich hry to vneslo oživení. Gólman Č. Budějovic Jakub Kovář paradoxně čelil nebezpečným akcím spíš při shodném počtu hráčů na ledě (po chybě Nováka měl šanci Demel), než při Kašpaříkově vyloučení, kdy se Ml. Boleslavi přesilovka vůbec nepovedla.
Hru v početní převaze zvládli hokejisté Mountfieldu o chlup lépe, Květoň zakončoval nebezpečně bekhendem, jenomže našel jen Hüblovu připravenou lapačku. Stejný výsledek měl i únik domácí trojice, který zakončil střelou Gulaš. V závěru první třetiny hrála Ml. Boleslav ve výhodné situaci čtyř proti třem, Balaštík se pohotovou ranou pokusil zaskočit Kováře, ten měl i potřebný kus štěstí. Ještě před odchodem do šaten předvedl krásnou akci pár Gulaš – Kotalík. Asistentem byl výborně hrající Aleš Kotalík, střelcem Milan Gulaš, který proklouzl podél branky a zakončil atraktivním blafákem – 1:0.
Druhá dvacetiminutovka byla v úvodu kopií té první. Nejprve se měl co ohánět v brankovišti Kovář, na konci páté minuty ale sahali Šimánek a Martynek po druhém gólu. Oba vypálili těsně vedle. Když se neprosadila domácí desítka, radovala se z gólu hostující, kterou na dresu nosí Roman Tomas. Puk se v přesilovce ke střelci šťatsně odrazil, ten ho ve 26. minutě pohotově dopravil za Kovářova záda. O dvě minuty později přesilovku využil Mountfield, František Ptáček propálil všechno co mu stálo v cestě – 2:1. Sedm minut před druhou sirénou se těžce zdvihalo z ledu Lukáš Květoň, v dalším střídání se naštěstí vrátil do zápasu. V závěru třžetiny zase Mladoboleslavští sahali po vyrovnání. Tomas a Bahenský Kováře ze soustředění nevyvedli, Jihočeši dokázali ubránit i další oslabení. Znovu to byli Kotalík s Gulašem, kteří byli blízko ke třetímu gólu, ale puk šel mimo.
Třetí pokračování včerejšího duelu nabídlo boj s velkým množstvím osobních soubojů. Středočeši pokračovali v rychlém přistupování k hráčům a šikovně narušovali soupeřovy akce. Úpornou bitvu mohl vrátit do vyrovnaného stavu Steven Goertzen, Kovář puk z jeho lapačky včas viděl a s přehledem ho zachytil do lapačky. Znovu se ve 45. minutě blýskla dvojice Gulaš – Kotalík. Nápaditá, možná až příliš rychlá přihrávka letěla přes celé útočné pásmo, Aleš Kotalík ji nedokázal zachytit. Domácí celek opatrně rozehrával situace z obranného pásma, snažil se využít každé příležitosti k přečíslení. Mladá Bolelslav se ale postupně nadechovala k závěrečnému náporu. Před dotěrným Tomasem puk raději zalehl gólman Kovář. Červený s Květoněm využili zaváhání Mladobolelsavských při rozehrávce, akci ale nedotáhli až k zakončení, to Kašpařík nasměroval po buly puk do sítě a upravil na 3:1.
V power play, při Vydareného vyloučení, hosté ještě snížili, Balaštík dotlačil puk do sítě – 3:2.

Hlasy trenérů:

František Výborný (HC Mountfield ČB): „Druhou třetinu jsme prohráli 6:21 na střely. To je v domácím prostředí ostuda, hráčům jsme to také říkali. Mladá Boleslav hrála velmi dobře, my jsme rádi, že jsme získali další tři body, že jsme nakonec zápas dovedli do vítězného konce.“
Petr Novák (trenér Ml. Boleslavi): „ Za mé krátké působení na lavičce jsme určitě podali nejlepší a nejorganizovanější výkon. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit některou ze šancí především ve druhé třetině, jinak bychom z Budějovic minimálně bod odvezli. O tom jsem přesvědčený. Je velký rozdíl, jestli 2:1 vedete, nebo prohráváte.“

27. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) – 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík). Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 3556.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš – Martynek, Kašpařík, Šimánek – L. Květoň, Langhammer, Podlešák – Gulaš, Červený, Kotalík – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Hay, Chaloupka, Drábek, Beňovič, Rýgl, Koma, Mozík, Baldwin – Bahenský, Hrdel, Mikulík – Balaštík, Cetkovský, Tomas – Jiránek, Stieler, Demel – Goertzen, Vrbata, Lenc. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.