Nejmenší hokejisté krumlovského Slavoje z kategorie druhých tříd se na závěr sezony zúčastnili velkého turnaje, který se hrál v pražských Letňanech.

Na turnaji se představilo 11 týmů z různých koutů republiky a jeden tým z Bratislavy. Přihlášení byli rozděleni do čtyř skupin po třech. Krumlovští měli ve skupině Hvězdu Praha a Kralupy. V prvním zápase proti Hvězdě soupeř medvíďata v úvodu zaskočil tvrdou hrou, ale krumlovský potěr se vzpamatoval a dotáhl utkání k těsné výhře 6:5. Kralupy již tak těžkým soupeřem nebyly a z jasné výhry 7:3 se radovali Krumlovští. Ze skupiny medvědi šli z prvního místa.

Následoval důležitý zápas s Teplicemi, který již vítězi zajišťoval boj o medaile. V souboji plném zvratů nakonec o výsledku musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde měli medvědi více štěstí a na nájezdy vyhráli 5:4 (rozhodující branka Matěj Toman).

Druhý den už čekal semifinálový zápas s Vyškovem, který byl vstupenkou do boje o zlaté medaile. Zápas malí slavojáci odehráli velice pěkně, Vyškov porazili 4:0 – a byli ve finále. Tam se dle očekávání dostali i výborní domácí Letci z Letňan. Po týdnu se tak opět střetli ve finále mladí hokejisté z Letňan a Českého Krumlova. Zlatá medaile nakonec zůstala zaslouženě doma po výhře Letců v poměru 6:2. Krumlovští, stejně jako o týden dříve na svém ledě, skončili na místě druhém. Vzhledem k tomu, že na turnaji byli jen kvalitní soupeři, je toto umístění velmi cenné.

Z Prahy si Českokrumlovští navíc přivezli ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Jakub Vaniš. Nejlepším hráčem družstva byl vyhlášen Viktor Ondřich.

Sestava Slavoje: Vaniš, Hanák, Fiala, Ondřich, Korytar, Lochmann, Šulista, Toman, Řepa.

„Celý turnaj proběhl v příjemné atmosféře bez jediného organizačního zádrhelu. Již nyní se těšíme na další zápasy s Letňanskými, kteří hrají krásný chytrý hokej s neskutečným nasazením, které některým našim hochům bohužel občas chybí,“ řekla nám vedoucí družstva medvíďat Ilona Hanáková.

Ilona Hanáková, Karel Vosika