Aby měli hokejisté zajištěný veškerý servis, o to se stará dvojice masérů Pavel Vlašic a Pavel Bláha. „Náš každý den začíná v půl sedmé, abychom klukům zkontrolovali všechna kola. Potom naložíme auto veškerými pomůckami, které si trenéři pro ten který den přejí. A klukům samozřejmě nachystáme pití. Potom odjíždíme na stanoviště," informuje Vlašic, jak pro ně vypadá začátek každého dne na soustředění.

Vlašic jako někdejší cyklistický závodník má k tomuto odvětví velice blízko. Především je také mimořádně zručný mechanik, takže hokejistům je na kole schopen opravit prakticky cokoliv. „Zatím jsme naštěstí moc práce neměli. Byly tam nějaké tři nebo čtyři defekty. Ale nic vážného," je rád, že nemusel řešit žádné vážnější problémy.

Oproti loňskému roku vyšlo hokejistům na Lipně naprosto ideálně počasí. „Loni pršelo a byla zima. Kluci měli neustále všechno mokré. Pořád se museli převlékat. Takhle je to všechno jednodušší, když svítí sluníčko," pochvaluje si Vlašic

Jedničkou mezi hokejisty je na kole zřejmě obránce Lukáš Kříž, jenž se vrátil z hostování v Mostu. „Ten si na kole vede skutečně velmi dobře. Ale solidních cyklistů je více. Třeba Jáno Mucha," přidává se Vlašicův kolega Pavel Bláha.

V týmu jsou však i hráči, kterým kolo zdaleka tolik nevoní. Třeba Rok Pajič nejezdí vůbec. „Ten má z kola fóbii," usmívá se hlavní trenér Petr Rosol. Ze zdravotních důvodů zatím bicykl vynechává také Vladimír Škoda. „Oni to musejí dohnat po svých," s úsměvem doplňuje Rosol.

Vlašic jako bývalý cyklista má pro hráče pochopení. „Někomu kolo trochu problémy dělá. Spíše je to tak, že mají třeba horší techniku a mnohem více se nadřou," říká a Bláha ho doplňuje. „Hodně také záleží na tom, jaké kdo má kolo a jak k němu přilne. Já osobně jsem třeba kolo přímo nenáviděl," dává bývalý obránce vzpomenout na své vlastní letní přípravy.

To Vlašic byl pochopitelně jeho naprostý opak. „Především v kopcích jsem byl jako ryba ve vodě. Ne nadarmo mě přezdívali Pyrenejská blecha. Ale to bylo v době, kdy jsem měl šedesát dva kilo," směje se zdroj dobré nálady v kabině.