Hosté nastoupili opět s Kloučkem v brance (byl výborný), v sestavě naopak chyběli obránci Pavlin se Svachem a doléčující se útočníci Endál a Christov.

První třetinu ovládl českobudějovický tým, který ji vyhrál na střely na branku 12:5, ale hlavně na góly 2:0. Ten první padl v 7. min., když střelu švédského obránce Pavla od modré šikovně tečoval Beránek. O chvíli později bylo ještě veseleji. V přesilovce nahodil Pýcha kotouč od modré a pohotový Doležal ho následně dokázal dopravit do sítě.

Třetí gól mohli přidat dokonce ve vlastním oslabení Prokeš s Beránkem, přečíslení dva na jedno však brankou nezakončili. A podobně dopadl i v další dobré možnosti obránce Lytvynov.

Českobudějovický kouč v chomutovských službách Martin Štrba doma prohrát nechtěl a do druhé třetiny vstoupil aktivněji jeho tým. Nápor Pirátů ale nebyl nijak zdrcující. V největší šanci se objevil Hlava, ale na pozorného Kloučka si nepřišel. Gólem neskončila ani přesilovka při vyloučení Vydareného.

Hosté chomutovský tlak ustáli a poté sami uhodili. Po rychlé akci se podruhé v utkání trefil pohotovou střelou mladík Beránek. Jihočeši se poté ubránili při dvojnásobné přesilovce soupeře, když se několikrát předvedl Klouček v brance. Vteřinu před druhou sirénou ještě nastřelil domácí Suchý tyč, ale do kabin si Motor odnášel příjemný třígólový polštář.

V závěrečném dějství už si také hosté nenechali cenné vítězství vzít. Soupeře nepouštěli do větších šancí. A když už se dostal Vrhel do samostatného úniku, tak si na Kloučka nepřišel.

Motor naopak přidal ještě čtvrtou branku. Dokonce ve vlastním oslabení protlačil kotouč za Pavlátova záda Prokeš. Až potom se dočkal také Chomutov. V přesilovce připravil Kloučka o čisté konto Svoboda. Tím byl gólový účet zápasu vyčerpán a svěřenci trenéra Prospala už si nenechali cenné vítězství a tři body vzít.

Branky a nahrávky: 48. J. Svoboda (Hlava) – 7 Beránek (Pavel, Lytvynov), 14.Zd. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 34. Beránek (Pýcha, Plášil), 47. Prokeš (Beránek). Vyloučení: 3:7, využití: 1:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Petružálek, Grech – Votrubec, Ševic. Diváci: 2169.
ČEZ: Motor: Klouček – Plášil, Pýcha, Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, M. Novák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Šimánek – Babka, Gilbert, Karabáček – J. Veselý, Prokeš, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.