Hosté přijeli v oslabené sestavě bez několika marodů a chvilku jim trvalo, než se na ledě extraligového soupeře rozkoukali. Hanáci dokázali ten jejich trochu váhavý vstup do utkání potrestat. Už v 5. min. domácí třetí útok vykombinoval hosty, Jaroměřský našel Mataie a ten bekhendovým blafákem poprvé překonal Bláhu.

Olomoučtí měli i další šance. Dlouhý trefil z dobré pozice jen boční síť a poté kouzlil Bláha, když vychytal gólovku osamoceného Kucharczyka a poradil si i s jeho dorážkou.

Poté se začali osmělovat také hosté. Nebyl to nějaký velký tlak, ale střely Straky a Roba vyrušili zkušeného Trvaje v domácí z klidu.

Zatímco úvodní dějství bylo spíše oťukávací, po změně stran hra nabrala obrátky a především hosté byli hodně aktivní a dočkali se také vyrovnání. Po rychlé akci a přečíslení našel kapitán Straka Boháče, na jehož střelu k tyči Trvaj reagovat nestačil.
Jenže radost trvala pouhé tři minuty. Motor sice přežil první přesilovku soupeře v utkání, ale hned po návratu vyloučeného Bárty na led nechali hosté volného Knotka, kterému ideálně předložil kotouč zpoza branky Buc. Olomoucký útočník našel přesně horní růžek Bláhovy svatyně.

Bojovníci v modrých dresech však nechtěli na úvod baráže vyjít naprázdno a znovu dokázali vyrovnat. V přesilovce tvrdě vypálil Žovinec a jeho projektil šikovně tečoval Kuchejda.

Hanáci ještě v závěru druhé třetiny doslova promarnili minutu a sedmnáct vteřin trvající přesilovku pět na tři. Když už byli hosté ve čtyřech, vychytal Pateru skvělým zákrokem Bláha.

Fantom v českobudějovické brance čaroval i v závěrečném dějství, kdy skvělými zákroky zlikvidoval gólové šance Pekra a Patery. Hosté zase zahrozili v přesilovce, ani oni však na Trvaje nevyzráli. Hráli aktivně a zdálo se, že si jdou pro nějaký bod. Ale sedm minut před koncem si však do té doby výborný Bláha vybral slabší chvilku, když mu prošla za záda hodně nenápadná střela Řípy.

O dvě minuty později definitivně uzavřel skóre Knotek tečí Škůrkovy střely. Závěr zápasu už si domácí pohlídali, pro hosty je výsledek snad až příliš krutý.

Branky a nahrávky: 5. Matai (Jaroměřský, Herman) – 26. J. Knotek (Buc, Majeský), 53. Řípa (Majeský), 55. J. Knotek (Škůrek) – 23. Boháč (J. Straka), 28. Kuchejda (Pajič, Žovinec). Vyloučení: 4:4 (navíc dom. Herman 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Hribik, Šír – Barvíř, Blümel. Diváci: 3552.
Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek – Laš, J. Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Pekr – Dlouhý, Patera, Jergl. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Semrád – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Boháč – Bárta, Rob, A. Přibyl – L. Marek, Trummer, Pašek. Trenéři: Rosol a Bělohlav.