Kromě tréninkového manka nemoc naštěstí nezanechala na hráčích žádné negativní následky, a tak nyní členové Motoru mohou pomáhat dalším nemocným. „Pan primář Chrdle z infekčního oddělení českobudějovické nemocnice nás požádal o pomoc a vysvětlil nám, jak je v současnosti potřebná. Pacientům s nemocí Covid-19 velmi často pomáhá při léčbě krevní plazma od lidí, kteří už nemoc prodělali. Mezi takové patříme i my a s možností pomoci jsme tedy vůbec neváhali,“ vysvětlil generální manažer klubu Stanislav Bednařík pohnutky, které vedly českobudějovické hokejisty k pomoci.

Celá akce má dvě fáze. V té první je těm, kteří prošli onemocněním Covid-19, odebrána krev, jež je následně otestována na přítomnost protilátek. Pokud jich má dostatek, je takový člověk odeslán už přímo k odběru krevní plazmy, která může pomáhat zachraňovat životy lidí s těžkým průběhem nemoci. „Při současném nárůstu hospitalizovaných je možnost podobné pomoci ještě akutnější, takže jsme moc rádi, že se hokejisté Motoru zapojili. A věříme, že k podobnému kroku inspirují i další lidi, nejen hokejové fanoušky,“ ocenil primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle.

Je třeba zdůraznit, že nejde o žádnou bolestivou proceduru. Jedná se o odběr krve, který někdy v životě absolvoval opravdu každý. „V našem klubu razíme heslo – Motor, nejen hokej. A tohle je další z důkazů, jak chceme pomáhat i mimo náš obor. Vystřídali jsme se tady s našimi hráči a dalšími členy vedení, protože věříme, že tahle pomoc má smysl a může pomoci k tomu, aby se situace ohledně koronavirové nákazy v zemi zlepšila a lidé mohli zase normálně fungovat a chodit i na hokej,“ dodal jeden z těch, kteří na odběru krve nechyběli, generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.