Jak vážným problémem pro vás bylo zdolání Zbraslavi v baráži?
Hlavně ve druhém utkání nás Zbraslav zlobila. Hráče trochu svazovala zodpovědnost, protože jsme hlavně nechtěli, aby se série vrátila do Milevska a rozhodovalo se ve třetím zápase. Domácí vedli, my jsme ale stačili držet krok a postupně jsme získávali potřebnou sebejistotu.

Co rozhodlo o tom, že jste nakonec utkání zvládli?
Rozhodlo to, že jsme za sezonu odehráli víc zápasů a určitě jsme měli víc zkušeností s těžšími zápasy než Zbraslav. I soupeř má spoustu kvalitních hráčů a třeba v pohybu se nám Zbraslav vyrovnala. Rozhodla ale naše zkušenost.

Co zapříčinilo skutečnost, že jste po základní části skončili na posledním místě?
V základní části jsme se připravili o spoustu bodů kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Dost bodů jsme prohospodařili také v zápasech, ve kterých jsme vedli, ale vedení neudrželi. To bylo takové negativum. Na druhou stranu je však třeba říci, že skupina Západ byla nesmírně vyrovnaná a poslední mohl být kdokoliv. Chybělo nám i štěstí.

Jak jste byl spokojen s výkony jednotlivců?
Pracoval jsem tady vesměs s mladým kádrem. Měli jsme sice pár zkušenějších hráčů, kteří tady již hráli předtím, ti ale nesplnili očekávání zcela a nevnesli do hry potřebný klid a jistotu. Z jednotlivců bych vyzdvihl Jakuba Hamerleho, který odehrál sezonu bez větších výkyvů a byl nejlepší v kanadském bodování.

Vyplývá z toho pro vás nějaké ponaučení, hodláte dělat něco jinak?
Musíme se sejít a pohovořit o tom, jak posílit mužstvo pro příští sezonu. Je to ale především o financích, protože hráči z první ligy k nám nepůjdou hrát zadarmo.

Jak jste byli spokojeni s finančním zázemím v tomto ročníku?
Myslím, že letošní sezona byla dobře zajištěná. Sponzoři i město splnili své závazky vůči klubu.

Jaké jsou podle vás šance Tábora ve zbytku sezony?
Myslím, že Tábor má kvalitní mužstvo na to, aby mohl hrát I. ligu. Pro jihočeský hokej by bylo dobré mít dvojnásobné zastoupení v I. lize.