V Motoru se letos vrátili k týmové přípravě, na kterou dohlížejí asistenti Patrik Martinec s Romanem Fouskem. Hlavní trenér Jaroslav Modrý by měl z Ameriky dorazit v nejbližších dnech. A dávají svým svěřencům pořádně do těla. „V první bloku jsme zvládli prakticky všechno, co jsme si naplánovali. Jedinou drobnou kaňkou bylo počasí, které nám neumožnilo být více venku,“ informuje Patrik Martinec. „Museli jsme být víc v tělocvičnách, i když bychom raději byli venku.“

Úvodní část přípravy byla zaměřena na vytrvalost, rychlostní vytrvalost, sílu a hry. „Hráli jsme basket, házenou, fotbal, florbal, badminton a dvakrát jsme už také byli na ledě. Kdybychom ho měli k dispozici delší dobu, tak bychom chodili i víc,“ dává nahlédnout do tréninkového plánu.

Při hrách nebyly stabilní týmy, ale jejich složení se měnilo. „Každý týden vyhlašujeme hráče týdne. První týden vyhrál Matěj Toman, druhý byli nejlepší společně Ondra Slováček s Matoušem Hrubcem, třetí Dan Voženílek a poslední Matouš Venkrbec,“ jmenuje Martinec.

Sportovní všestrannost je u jednotlivých hráčů různá. „Někdo je šikovnější, někdo méně. Ale hlavně je vidět pokrok. Když jsme hráli poprvé házenou, tak to s házenou nemělo moc společného. Když jsme hráli podruhé, tak už jsem tam viděl házenkáře,“ směje se. „Ale třeba v badmintonu úplně jasně kraluje Honza Štencel. Hraje opravdu dobře,“ chválí.

Generální manažer Madeta Motoru Stanislav Bednařík.
Letošní kádr není diametrálně dražší než ten loňský, ujišťuje Stanislav Bednařík

Vytrvalostní tréninky byly výrazně zaměřené na běh, který přitom mezi hokejisty nebývá dvakrát oblíbený. „Dříve se běhávalo, pak se od toho malinko upustilo a začalo se chodit více na kolo. Teď se trend vrací zase zpátky k běhání. Všude se běhá, jenom my Češi jsme s tím přestali,“ usměje se.

S chutí začali hokejisté využívat také ledovou plochu. „Na pátek byly vždycky naplánovaná posilovna a hry. A jakmile byl k dispozici led, tak hry probíhají na něm,“ chválí si, že už si dvakrát jeho tým mohl také zahrát hokej.

Že by byli hráči ledem přesyceni, toho se Martinec rozhodně neobává. „Všichni hráči, i ti kteří se připravují individuálně, si chodí jednou až dvakrát v týdnu zahrát hokej. Led tady v minulosti touto dobou nebýval, proto to teď vypadá, že jsme s ním začali brzy,“ nabízí jednoduché vysvětlení.

Individuální přípravu mají útočníci Gulaš, Pech, Holec, Abdul, gólman Hrachovina a také cizinci Ville s Allenem.

Asistent trenéra hokejistů Madeta Motoru Roman Fousek.
Extraliga byl cíl, za kterým jsem cílevědomě šel, tvrdí Roman Fousek

První blok přípravy tak má Motor za sebou. Následující týden bude volnější a hráči pro něj dostali individuální tréninkové plány. Součástí následného čtyřtýdenního bloku bude také soustředění ve Frymburku, které trenéři kvůli koronavirové situaci o dva týdny posunuli. „To není žádný problém. Objem práce se nijak nezměnil. Soustředění splní svůj účel úplně stejně i v tomto termínu,“ ujistí Martinec.

Jasno už je také o přípravných zápasech. Letos se nebude hrát oproti loňsku žádná oficiální letní pohárová soutěž, takže mužstvo čekají pouze přátelské zápasy. Bude jich celkem devět. Ten první sehrají Jihočeši 5. srpna v Plzni. Šestkrát se střetnou s extraligovými soupeři a navíc si přidají tři mezinárodní utkání s rakouskými kluby Salcburkem a Lincem.