Vilém Migl, trenér Slavoje Český Krumlov: „V první třetině jsme měli místy až drtivou převahu, bohužel jsme ji nedokázali přetavit ani v jediný gól. Prostřední část už tak dobrá nebyla a domácí vytáhli náskok až na 3:1. Nám se do přestávky povedlo snížit a ve třetí třetině jsme se zase dokázali vrátit k podobnému hokeji, který nás zdobil v úvodní periodě i v předchozích duelech, ale dokázali jsme pouze vyrovnat. V prodloužení jsme měli první velkou příležitost my, když puk už ležel na brankové čáře, ale gól z toho nebyl. A jak už to tak někdy bývá, nakonec se radovali domácí. Hrál se kvalitní hokej a vyhrál šťastnější, nikoliv lepší tým. O osudu celého utkání zřejmě rozhodla úvodní dvacetiminutovka, tedy naše neproměněné šance. Mohli jsme klidně vést 3:0 a asi by se zápas vyvíjel jinak. Ale na kdyby se nehraje…“

V 6. kole Slavoj, který zůstal na druhé příčce, v neděli přivítá Hlubokou (17.00).

Loko Veselí nad Lužnicí – Slavoj Český Krumlov4:3 PP (0:0, 3:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Mikeska (Fencl), 33. Klimeš (Mikeska), 35. Mikeska (Fr. Bárta), 63. Koláček (Syrovátka) – 30. Fučík (Kutiš, D. Svoboda), 36. J. Krcho (Vondřich, D. Svoboda), 56. J. Krcho (F. Čížek).

Rozhodčí: Novotný – Voráček, Knor.

Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 126.

Český Krumlov: Pícha – F. Čížek, Gallistl, Řepa, Kutiš, D. Svoboda – M. Lukeš, Unger, Klíma, Fučík, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Berný.

Další výsledky 5. kola:

Strakonice - J. Hradec 4:5 PP, Pelhřimov - Hluboká nad Vltavou 10:2, Božetice - Humpolec 0:7, Vimperk - Soběslav 6:4.

1. Lední Medvědi Pelhřimov 5 5 0 0 0 39:13 15

2. Slavoj Český Krumlov 5 4 0 1 0 28:13 13

3. HC Strakonice 5 3 1 1 0 29:19 12

4. Jiskra Humpolec 5 3 0 1 1 22:13 10

5. Spartak Soběslav 5 3 0 0 2 24:19 9

6. Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5 2 1 0 2 25:25 8

7. HC Milevsko 4 2 0 0 2 16:19 6

8. HC Vimperk 5 2 0 0 3 13:17 6