Třetí nejvyšší soutěž čekají výrazné změny. Po vzoru vyšších soutěží kluby budou muset nasazovat minimálně tři hráče do 22 let. Namísto tří skupin pak vznikly jen dvě.

Celkem 29 mužstev bude rozděleno po 17 celcích ve skupině „Západ" a 12 klubech ve skupině „Východ". V první skupině, kam patří všichni Jihočeši, se dvoukolovým systémem každý s každým odehraje 32 utkání, ve druhé pak čtyřkolově celkem 44 utkání.

„Změnu vnímáme pozitivně. Nečeká nás tolik cestování a nebudeme muset hrát s jedním týmem čtyřikrát. Navíc se do sezony vrátí některá prestižní derby. Už jen kvůli fanouškům je to dobře," říká Tomáš Matušík, hlavní kouč HC Tábor, který chce zopakovat vydařený loňský ročník.

Spíše vylepšit loňské výsledky mají za cíl v Milevsku a Jindřichově Hradci. „Místo loňské baráže letos chceme do play-off," potvrzuje Bedřich Rybák, manažer a hlavní trenér Milevska.

Jindřichův Hradec nově jako kouč povede Milan Kupka. „Druhá liga je pro mě trochu neznámá. Delší dobu jsem ji nesledoval. Budeme chtít podávat lepší výkony než loni a dostat se do play-off," říká kouč se zkušenosti z extraligy. Hlavním lídrem jeho týmu bude obránce Stanislav Jasečko.

U Vajgaru by se v průběhu ročníku mohli objevit také někteří hráči prvoligového HC Motor České Budějovice. „Navázali jsme spolupráci a domluvili se na některých střídavých startech. Bude však vždy záležet na konkrétní situaci," říká Kupka.

Druhá liga startuje tuto sobotu. Milevsko hostí Moravské Budějovice, Tábor Sokolov a Jindřichův Hradec přivítá Jablonec. Všichni své zápasy začínají v 18 hodin.