Hokejový krajský šlágr vyzněl pro kohouty

Tábor -V jubilejním – dvacátém – pokračování hokejové krajské ligy byl na programu šlágr v podobě souboje prvního se třetím týmem průběžné tabulky.

24.1.2012

Stejně jako na domácím ledě sehráli krumlovští medvědi s lídrem KL z Tábora otevřenou partii, z níž však po boji vyšli znovu naprázdno (vlevo Miroslav Lukeš, který v odvetě vyrovnával na 1:1).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Průběžně třetí českokrumlovští medvědi se představili na ledě vedoucích táborských kohoutů, kterým měli oplácet nejtěsnější prohru 1:2 z prvního vzájemného duelu na svém kluzišti.

Tábor – Č. Krumlov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1). Do sestavy zelenobílých se po vypršení disciplinárního trestu vrátil Zdeněk Uhlíř a medvědi pozornou defenzívou drželi s favoritem krok. První dvacetiminutovka skončila bez branek.

Ve druhé části však získali Táborští převahu a brankou Matušíka šli ve 26. minutě do vedení. Za necelé dvě minuty se ale začínalo znovu, když po přihrávce Vondřicha srovnal Lukeš na 1:1. Jenomže střelecky disponovaný domácí Matušík v polovině utkání překonal Vojtu v krumlovské svatyni podruhé a čtyři minuty před druhou sirénou pak z přísného trestného střílení povedeným blafákem zkompletoval svůj hattrick. Do poslední třetiny si tak kohouti nesli dvougólový náskok – 3:1.

Po pěti minutách hry v závěrečném dějství se slavojáci ještě jednou dostali do kontaktu po trefě Ungera na 3:2, ale poslední slovo nakonec měli domácí. Táborští v 51. minutě využili jednu ze svých přesilovek a gólem Jankovského pečetili zaslouženou výhru – 4:2.

„K zápasu na ledě lídra jsme šli s plánem vycházet ze zabezpečené obrany, což se nám v první třetině celkem dařilo. Od druhé části jsme ale v defenzívě polevili, soupeř nás začal přehrávat a postupně vstřelil tři branky, z toho jednu po faulu z trestného střílení. V poslední třetině jsme zase začali lépe bránit, podařilo se snížit a měli jsme tam ještě několik velmi dobrých šancí. Nastřelili jsme jednou tyčku, ale dotáhnout se nepovedlo. Domácí pak z využité přesilovky pečetili. Z mého pohledu to byl celkově otevřený zápas, ve kterém byli domácí přece jen o něco lepší a zaslouženě proto vyhráli. Za předvedený poctivý výkon však musím pochválit celý náš tým. Vyzdvihnout chci brankáře Vojtu, který nás v mnoha případech podržel. Líbilo se mi, že všichni se rvali až do konce. Tábor ovšem jasně ukázal, že je v soutěži nejlepší a celkem oprávněně má ambice na postup do druhé ligy. Prohráli jsme s favoritem se ctí. Mrzet nás může jedině fakt, že v poslední třetině se zranil Zdeněk Uhlíř, který s naraženým stehnem utkání nedohrál,“ komentoval šlágr krumlovský kouč Jiří Kučera.

Fakta – branky: 26. Matušík (Hraňo), 30. Matušík (Mařík), 36. Matušík TS, 51. Jankovský (Vild) – 28. Lukeš (Vondřich), 45. Unger (Marek), vyloučení 8:7, navíc Adamec (Tábor) a Ulman (Č. Krumlov) oba 10 minut osobní trest + do konce utkání, využití 1:0, sledovalo 350 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl, Heideker, Ulman, Marek, Matlášek, Brůha – Brož, Vondřich, Lukeš – Štěpán, R. Uhlíř, Vodička – Unger, Z. Uhlíř, Svěchota, připraven byl náhradní brankář Válek.

V předposledním dějství základní části krajské ligy budou mít nadále třetí Českokrumlovští výhodu domácího ledu, kde v neděli 29. ledna od 17.30 přivítají sedmé Božetice, kterým mají oplácet prohru 4:6 z prvního vzájemného duelu.

Autor: Karel Vosika

24.1.2012

V Polné na Šumavě volilo několik stovek vojáků.
39

Členky komise se nezastavily

Volby ve Velešíně.
14

OBRAZEM: Ve Velešíně po pátku hodnotí volební účast nadprůměrně

Krumlov dvakrát padl, Křemže zapsala v premiéře historický bod

Praha, Ostrava – Do nové mistrovské sezony 2017/2018 vstoupily i republikové badmintonové soutěže smíšených družstev dospělých. Náš okres má již dvojnásobné zastoupení, když k extraligovému SKB Český Krumlov se přidává prvoligový nováček v barvách Sokola Křemže.

Nebývalý zájem o voličské průkazy překvapil

Českokrumlovsko - S napjatým očekáváním přicházejí voliči hlasovat do volebních místností. Kromě výsledků bude také zajímavé, jaká bude volební účast. Před volbami vypadala dost nadějně.