V rámci pravidelného střídání gólmanů se tentokrát do domácí branky postavil Klouček. Pikantní byl zápas především pro veterána Jiřího Šimánka. Jedním z čárových rozhodčích byl totiž jeho mladší bratr Petr. V dresu hostujících Lužických Lišek nastoupil odchovanec vimperského hokeje Daniel Schwamberger.

Poklidná úvodní třetina moc vzruchu nenabídla. Domácí celek byl od začátku zápasu lepší, svou převahu však dokázal střelecky zužitkovat jen jednou. V 8. min. odvedl dobrou práci na modré čáře obránce Suchánek, našel M. Nováka, jehož přihrávku přetavil ve svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu Kloz.

Další branku měl na hokejce Babka, při přečíslení dva na jednoho zvolil střelu, Carrutha však nepřekonal.
Motor měl navrch a druhou branku přidal hned krátce po změně stran. Nahození Lytvynova usměrnil za záda gólmana hostí šikovnou tečí a svým druhým gólem Kloz.

Jenže stačila chvilková nepozornost, před Kloučkem zůstal nekrytý Breitkreuz a kontaktním gólem vrátil hosty do hry.

Po inkasované brance Motor znovu zvýšil otáčky. Při přesilové hře zmáčkl svého protivníka celé dvě minuty v jeho pásmu, ale s koncovkou mužstvo zatím trochu zápolí. Ve stejném duchu vyzněla i další početní výhoda. Poctivý zámek, Klozem nastřelené břevno, skóre se však neměnilo.

Na dvoubrankový náskok Jihočeši zarputilému soupeři odskočili až dvě minuty před druhou sirénou. Pohotovou střelou z hodně těžkého úhlu zaskočil Carrutha Endál.

Závěr prostřední části hry byl ještě dramatický. Hostující Breitkreuz nastřelil tyč Kloučkovy klece a poté se popral Hawerchuk s Farmerem. Zajímavá boxerská vložka skončila bez vítěze.

Třetí třetina začala velkou možností domácího Karabáčka, ani nadvakrát se však neprosadil. O možnost většího tlaku se domácí celek připravil několika zbytečnými fauly. Až pět minut před koncem zápasu se Motor dočkal branky na 4:1. Při přesilovce pět na tři opět prokázal svůj čich na góly M. Novák.

Na konečných 4:2 pečetil v samotném závěru zápasu při power play Hammond.

Branky a nahrávky: 8. Kloz (M. Novák), 22. Kloz (Lytvynov), 38. Endál (P. Novák), 55. M. Novák (Endál, P. Novák) – 24. Breitkreuz (Motheith), 60. Hammond (Murphy, Keussen). Vyloučení: 7:10 (navíc host. Murphy 10 min.), využití: 1:1. Rozhodčí: Pražák, Šperl – Šimánek, Kreuzer. Diváci: 2120.
ČEZ Motor: Klouček – Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov, Svach, Pýcha – Hawerchuk, Gilbert, Karabáček – Holec, Kloz, M. Novák – Endál, Šimánek, P. Novák – Babka, Venkrbec, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.