Vaše letošní příprava se dost odlišovala od těch předcházejících, protože jste již celý červen trénovali na ledě. Bylo to znát, když jste poté naskočili po dvoutýdenní dovolené znovu do tréninku?
Mně osobně to ani nepřišlo. Na čtrnáct dní jsem z toho vypadl a až po dovolené jsme dostali novou výstroj, takže jsem začínal víceméně od začátku. V červnu šlo ale hlavně o kondici. Najezdili jsme toho opravdu hodně. Zkoušeli jsme situace jeden na jednoho, dva na dva a další kondiční záležitosti. Fyzičku jsme naháněli opravdu poctivě.

V létě jste se stačil také oženit. Berete to jako významný životní předěl, nebo jste s dlouholetou přítelkyní dali jenom razítko na váš vztah?
Samozřejmě je svatba velký životní krok. Jenom doufám, že nám bude s manželkou všechno klapat.

Je ve vašem životě něco jinak, než když jste byl ještě svobodný?
To si nemyslím. Jestli to bude mít vliv na hokej, to teprve uvidíme (smích).

Máte za sebou první přípravný zápas, ve kterém jste podlehli kazašskému Pavlodaru 1:2 v prodloužení. Co vám tento duel napověděl?
Především bylo strašné horko. Byl to první zápas a bylo hodně znát, že se teprve sehráváme. Útočné formace ještě nejsou stálé. Trénovali jsme spolu jenom pár dní. Ale myslím si, že to nebylo špatné utkání. Hrálo se v dobrém tempu a věděli jsme, že kluci z Kazachstánu nejsou žádní otloukánci. Byl to kvalitní tým. Řekl bych, že jsme byli lepší, ale v koncovce jsme nebyli dostatečně důrazní. Kdybychom proměnili šance, které jsme si vytvořili, tak bychom zápas vyhráli. V této fázi přípravy jde však spíše o hru než o výsledky.

Právě na špatnou koncovku jste doplatili v loňské baráži. I když šlo jen o první přátelské utkání, nevystrašilo vás trochu, že by problémy se střílením gólů mohly pokračovat?
Góly je třeba dávat. To je jasné. Musíme se na to zaměřit na tréninku. Trenéři do nás neustále cpou, ať jsme důrazní v zakončení. Při každém cvičení ať se snažíme dát gól. Pracujeme na tom. V prvním utkání nám to tam nepadalo a uvidíme, jak to půjde dál.

Po dvou smolných letech jste uplynulou sezonu dokončil ve zdraví. Je to plus pro náročnou letní přípravu?
Je to lepší. O tom je zbytečné mluvit. První rok jsem měl zlomená žebra, což mě v přípravě na další sezonu až tak nelimitovalo. Horší to bylo o rok později, když jsem měl zlomenou klíční kost. Letos je to dobré a mohu dělat od začátku všechno naplno. Pomohlo mi to a na ledě se cítím lepší a silnější. Teprve v sezoně však uvidíme, jak na tom opravdu budu.

Další přátelský zápas odehrajete ve vašem rodném městě Plzni. I když se jedná stále jen o přípravu, bude mít pro vás tento duel speciální náboj?
Určitě. V Plzni to pro mě bude vždycky zvláštní zápas. Vyrůstal a hrál jsem tam. Mám tam rodinu a všechny známé, kteří se na mě přijdou podívat.

Budete mít v hledišti velkou skupinu rodinných příslušníků?
Přijdou rodiče, děda a další příbuzní, takže jich bude docela dost.

Bude vám záležet na výsledku o něco více než v jiných přátelských zápasech?
Určitě. I když jde jenom o přátelák, tak vypíši do kabiny prémii za vítězství.

Sledujete poměrně výrazné posilování plzeňského kádru před letošní sezonou?
Plzeň sleduji pořád. S některými kluky si občas zavolám a s kondičním trenérem Mírou Liškou jsem v kontaktu pořád. Jezdíme spolu na ryby. Plzeň bude mít letos velice silný tým a myslím si, že se může stát černým koněm extraligy. Hodně dobře posílila a bude mít tři velice dobré lajny. Pokud si tam všechno sedne a budou mít dobrou partu, tak mohou zaútočit na nějaký skutečně dobrý výsledek.

Nejen Plzeň posílila, obměnou kádru prošel také Motor. Co říkáte aktuální síle vašeho týmu?
Řekl bych, že jsme na tom podobně jako Plzeň. Posílili jsme na těch správných postech. Vedení klubu přivedlo hodně zkušené hráče, od kterých se mladí mohou učit. Zatím tady parta vypadá moc dobře a doufám, že to tak bude pokračovat. Důležité bude chytit začátek sezony, aby mužstvo najelo na vítěznou vlnu. Věřím, že letos už to konečně dovedeme do zdárného konce, kterým je postup do extraligy.

Sledujete trochu i pohyb v kádru u vašich největších soupeřů ve WSM lize?
Sleduji to spíše jen tak po očku. Můj táta trénuje v Karlových Varech juniorku, takže se o tom trochu bavíme a nějaké zprávy mám. Něco vím, ale abych nějak vyloženě sledoval příchody a odchody, to ne. Spíše okrajově.

Spekuluje se o tom, že by Kladno mohl posílit hvězdný patriot Jaromír Jágr. Bral byste to jako zvýšení atraktivity celé soutěže, nebo spíše výrazné posílení jednoho z vašich největších rivalů v boji o postup do baráže?
Můj názor je takový, že Jarda Jágr na Kladně hrát nebude. To především. Ale kdyby přece jen, tak by to byl pro celou WSM ligu ohromný tahák. Všude by vyprodával stadiony a byl by zážitek si proti němu zahrát. Určitě by kvalita Kladna stoupla o hodně výš, ale pořád je to jen jeden hráč, i když by to byl zrovna Jaromír Jágr.