Hosté přijeli se všemi svými hvězdami z NHL na čele s Jaromírem Jágrem, domácí tým poprvé na vlastním ledě představil beka z věhlasné zámořské soutěže Radka Martínka. Do branky se postavil místo zraněného Kováře opět Sáblík.

Hvězdné komando v barvách soupeře poprvé zaúřadovalo před naprosto beznadějně vyprodanou arénou už v 5. min. při premiérové přesilovce zápasu. Tlustý našel z prostoru mezi kruhy mezírku mezi Sáblíkovými betony a hosté vedli.

Jinak toho ale hosté v první třetině moc nepředvedli a naopak se měl co ohánět Chábera v brance soupeře. Vyrovnat se však domácímu celku nepodařilo a poprvé šli do kabin s jednobrankovým náskokem Kladenští. Přitom poměr zásahů brankářů byl po první části hry 3:13.

Rytíři hráli i po změně stran jenom to, co potřebovali, a spoléhali na svou elitní formaci. Ta také zařídila druhý gól. Jágr vybojoval za brankou kotouč, vybruslil si před branku a překonal Sáblíka.

O čtyři minuty později vymetl Mocek přesnou střelou horní růžek Sáblíkovy a domácí střídačka reagovala oddechovým časem.

A pauzička se rozhodně neminula účinkem. Jihočechům se podařilo zastavit alespoň na chvilku kladenský brankostroj a naopak sami také dokázali skórovat. V polovině zápasu napřáhl od modré obránce Vydarený, Chábera jeho projektil pouze ztlumil a kotouč se došoural jen několik centimetrů za brankovou čáru.

Ale radost trvala skutečně jen krátce. První formace soupeře nechtěla připustit vůbec žádné komplikace. Plekancova dorážka z nepřehledné situace před Sáblíkovou klecí znamenala opět tříbrankový náskok pro hostující tým.

A to navíc ještě nebylo všechno. V závěru druhého dějství zamířil pod horní tyčku Valský a bylo prakticky po zápase. Stejně jako v pátek v Brně utkání nedochytal Sáblík, jehož po páté brance vystřídal Kantor.

Také on však už v poklidnější závěrečné třetině inkasoval. To když Frühauf fauloval největší hvězdu zápasu Jágra a ten s přehledem proměnil trestné střílení. Půl minuty před koncem upravil na konečných 2:6 Šimánek.

Branky a nahrávky: 31. Vydarený (Suja), 60. Šimánek (Jank, Ptáček) – 5. Tlustý (Plekanec, Kaberle), 24. Jágr, 28. Mocek (Kuchejda), 36. Plekanec (Židlický), 38. Valský (Melka), 50. Jágr z tr. stř.

Vyloučení 3:5, využití 1:1. Rozhodčí: Blecha, Hradil – Barvíř, Blümel. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Mountfield: Sáblík (38. Kantor) – Ptáček, Jank, Martínek, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf – Dej, Kotalík, Šimánek – Mertl, Kašpařík, Podlešák – Soudek, Knotek, Rousek (23. Švihálek) – Marek, Červený, Suja. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, T. Kaberle, Drtina, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Tlustý – Hovorka, Patera, Hlaváč – Eberle, Dragoun, Kuchejda – Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Z nějakého důvodu, který musíme zjistit, jsme nebyli schopni se dostat za celých šedesát minut do hry. Může se prohrát, ale ne takovýmhle způsobem. Měli jsme na ledě hráče, kteří vůbec nechtěli puk."

Jiří Kopecký (Kladno): „Výsledek je pro Budějovice krutý. Rozhodla hned první třetina, ve které nás dostali pod tlak, ale paradoxně jsme ji vyhráli 1:0. Nastartovalo nás vyloučení za pozdní příchod na led, které jsme považovali za nespravedlivé, protože hodiny v šatně šly špatně. Musím ocenit domácí diváky, kteří tleskali soupeři, když dal Jarda Jágr gól. To jsem ještě nikdy nezažil."