Hrající legenda českého hokeje s přehledem dovedla svůj tým k přesvědčivému vítězství 6:2. Sám Jágr přispěl k tříbodovému zisku dvěma vstřelenými góly.

Chvilku vám trvalo, než se vám podařilo nastartovat motor. Kde byla příčina?
První třetinu jsme hráli hrozně. Celá naše první pětka byla ještě asi někde na Hluboké. Nedařilo se nám a Budějovice nás přehrávaly. Nějakým zázrakem jsme šli do druhé třetiny s náskokem 1:0. Ani nevím, jak se to mohlo stát. A samozřejmě díky našemu výbornému gólmanovi

O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které jste soupeři nastříleli čtyři góly.
Od druhé třetiny jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme, jinak odjedeme s debaklem. Začali jsme více bruslit, byli jsme mnohem více agresivnější a dali jsme čtyři góly.

Oba vaše góly jste dal po napadání soupeře. Zaměřujete se více na tuto činnost po vašem návratu do extraligy?
To ne. V první třetině jsme hodně stáli a nechali soupeře bruslit. Jezdili nám v plné rychlosti do naší třetiny. Hrozně nás mačkali. Museli jsme něco změnit. Hlavně naše lajna. Museli jsme více napadat a nedat jim žádný prostor.

Začali jste více forčekovat. Znamená to, že už máte více sil, než když jste začal hrát po delší pauze českou nejvyšší soutěž?
To ani ne. Každý zápas je jiný a důležité je nějakým způsobem se přizpůsobit hře soupeře. Když se ti nedaří, tak na to musíš nějak zareagovat. My jsme zareagovali dobře a začali jsme hrát úplně jiným stylem.

Kamkoliv přijedete, bývá vyprodáno. Je to pro vás příjemné, nebo spíše opačně, protože to jsou fanoušci soupeře?
Bylo vidět, že se diváci baví, i když domácí tým prohrál. Posledních deset minut putovala hledištěm mexická vlna a diváci skandovali. Přestože domácí prohráli, tak padlo hodně gólů a věřím, že se hokej divákům líbil.

Protestoval jste proti prvnímu gólu soupeře. Proč?
Rozhodčí zapískal dříve, než puk přešel brankovou čáru. Každý udělá chybu. prostě se to stalo. Nám o to tolik nešlo. Vedli jsme 3:0 a možná bych se hádal jinak, kdyby to bylo 1:1. Měl jsem pocit, že jsme měli hru pod kontrolou. Argument sudího byl takový, že píšťalka není na videu slyšet. Asi by lidi rozhodčího pořádně vypískali, kdyby tenhle gól neuznal.

Nejste kapitán ani jeho asistent, takže by vám diskuze s rozhodčími vůbec neměly příslušet. Co vy na to?
To je sice pravda, ale já jsem nikomu nenadával. Řekl jsem jenom svůj názor. Nemyslím si, že je až tak důležité, jestli mám na dresu áčko. Důležité je, že mám k rozhodčím respekt. Myslím si, že se trochu upískli, ale každý dělá chyby. Je těžké to vzít zpátky. Hlavně, když je to proti domácím. Ani se mu nedivím, že gól raději uznal.

Chtělo se vám v závěrečné třetině do nájezdu, které běžně nejezdíte?
Na tréninku se mi nájezdy docela daří. Byla to ale vyloženě náhoda. A hlavně led nebyl moc dobrý. Po pěti minutách se puk začal lepit a byl hodně pomalý. Ani hra pak nebyla taková, protože přihrávky se hrozně zpomalovaly. Asi to bylo dané tím, že přišlo hodně lidí a v hale bylo velké teplo.

Na začátku druhé třetiny jste dostali dvouminutový trest za pozdní příchod na led. Neměli jste v kabině hodiny?
S tím se nedá nic dělat. To byla chyba trenérů.

Takže jim dáte jako majitel klubu finanční postih?
Jasně. Dvacet procent z platu půjde dolů. Musíme někde ušetřit, když jsme museli koupit ty pojistky… (smích)

Zažil jste někde, aby vám diváci aplaudovali jako hráči soupeřova týmu?
Především myslím, že jsme hráli dobrý hokej. Bylo vidět, že se diváci skutečně bavili, i když domácí hodně prohrávali. Hokej se líbil a diváci podle mého také uznali kvalitu soupeře.

To bylo asi něco jiného, než když jste přijel do Pittsburghu jako hráč Philadelphie?
Tam jsem měl zase větší motivaci dát Pittsburghu gól. Tady se chceme hlavně bavit.  Kdybychom více stříleli, tak těch gólů padlo třeba i více. Když jsme měli náskok, tak jsme chtěli udělat i něco pro lidi. Pro nás je to zábava a radost. Důležité je, že vyhráváme a užíváme si to.

Dosáhli jste pátého vítězství v řadě. Na jak dlouho můžete vítěznou sérii protáhnout?
Všechno záleží jenom na nás, jakým způsobem budeme hrát. V pátek v Chomutově jsme měli problémy, teď jsme odehráli špatně první třetinu. Připadalo mi, jako kdybychom byli opravdu ještě někde na Hluboké. Takovéhle zápasy ale prostě budou a je třeba vyhrávat i taková utkání, kdy se ti nedaří a soupeř je lepší. Změnili jsme styl hry. Začali jsme obránce Budějovic agresivněji napadat a začalo jim to dělat problémy.

Řešil jste se sudími první gól soupeře, spokojen jste nebyl ani v Chomutově. Jste z NHL zvyklý na trochu jiný metr?
V Chomutově to bylo o něčem jiném. Někteří hráči tam hráli tělem, i když jsi neměl kotouč. To si myslím, že je nedovolené bránění. V hokeji by to nemělo být. Tady jsem měl jedinou připomínku, že byl odpískán ten gól negól. Jinak to bylo bez problémů.