Domácí nastoupili po reprezentační pauze s Kloučkem v brance a navrátilcem Klozem v centru čtvrtého útoku. Mimo sestavu zůstali zraněný bek Pavlin s mladíkem Svachem a dvojice útočníků Gilbert – Beránek. Hosty přivedl nový trenér Viktor Ujčík, jenž nahradil Petra Vlka.

Jihlava také začala před letos poprvé vyprodanou Budvar arénou pořádně zhurta a úvod zápasu se odehrál v její režii. Dukla byla aktivnější, ale pozorný Klouček však svůj tým podržel.

Postupně se začala karta obracet, Jihočeši přidali a měli i šance. Tu největší měl Karabáček, jenž uháněl úplně sám na Brože, leč jihlavského brankáře nepřelstil. Neuspěl ani v první domácí přesilovce v dobré pozici Holec.

A tak uhodlo krátce před první sirénou zase na druhé straně. Z rychlého protiútoku měl po přihrávce Chlubny Poletín už lehkou pozici.

„Myslím si, že jsme hráli dobře, ale škoda obdrženého gólu na konci třetiny. Doufám, že druhá část bude z naší strany ještě lepší a dáme i nějaké góly,“ konstatoval po úvodním dějství útočník Motoru Martin Beránek.

Jenže inkasovaná branka jeho spoluhráče pořádně přibrzdila a také po změně stran se hrálo spíše podle jihlavských not. Příležitost Fronka byla z kategorie vyložených, Klouček byl však naštěstí na místě.

Během pouhých jednačtyřiceti vteřin pak Jihočeši dokázali otočit skóre. Ve 27. min. oslavil svůj návrat z Pardubic výstavní dělovkou a svým premiérovým gólem v českobudějovickém dresu Jan Kloz. Obrat ve skóre pak dokonal krátce poté Endál, jenž svou střelu procedil skrz betony gólmana Brože.

Družině trenéra Prospala rázem narostla křídla a záhy přidala i třetí branku. Obránce Plášil jí však dosáhl rukou, takže bohužel nemohla být uznána.

Jenže ve 35. min. přistála za Kloučkovými zády nenápadná střela Holého, kterou tečoval Davídek, a bylo znovu vyrovnáno. „Druhá třetina byla z naší strany lepší než ta první, ale mohli bychom ještě zlepšit a zápas vyhrát,“ konstatoval po skončení druhé dějství Beránek.

Motor chtěl prodloužit vítěznou sérii a v závěrečné třetině soupeře přitlačil. Do dobrých šancí se dostali Přikryl i Karabáček, na Brože však nevyzráli. Těsně vedle skončila i jedovka Kloze a Holec nastřelil břevno.

Jenže pět minut před koncem to přece jen přišlo. Znovu Miroslav Holec zamířil o pár centimetrů přesněji a plná hala explodovala – 3:2.

Necelou minutu před koncem zkusili hosté power play, ale Jihočeši už si tři body zkušeně pohlídali.

Branky a nahrávky: 27. Kloz (Endál), 28. Endál (Kloz, Pýcha), 55. Holec (Plášil, Šimánek )– 20. Poletín (Chlubna), 35. Davídek (Holý). Vyloučení: 4:2, bez využití. Rozhodčí: Čech, Skopal – Tvrdík, Polonyi. Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Klouček – Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov, Plášil, Pýcha – Holec, Venkrbec, Christov – Endál, Prokeš, Karabáček – Zd. Doležal, R. Přikryl, Šimánek – J. Veselý, Kloz, M. Novák – Babka. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "První zápas po pauze je vždycky složitý. Navíc, když soupeř vyměnil trenéra, a to se každý hráč chce vytáhnout. Jihlava podala velmi dobrý výkon a jsem rád, že kluci našli cestu k vítězství. Obránce Vydarený má prořízlý prst od soupeřovy brusle, proto jsme stáhli na beka Babku."

Viktor Ujčík (Jihlava): "Budějovice potvrdily velkou kvalitu, přesto musím kluky za výkon pochválit. V první třetině jsme hráli to, co jsme si představovali. Druhá patřila soupeři, ale podržel nás brankář Brož. Třetí třetina už byla vyrovnaná, ale domácí byli o gól šťastnější."