Byl to skutečně se Šumperkem tak jednoduchý zápas, jak napovídá výsledek?
Rozhodlo, že jsme dali na začátku rychlé góly. Šumperk není takový tým, který by nějak urputně bránil. Zlomili jsme jeho odpor a soupeř už pak utkání spíše jenom tak dohrál.

Zaznamenal jste svůj premiérový hattrick v českobudějovickém dresu. A zdálo se, že jste z něj měl velkou radost.
Mám na svém kontě mezi muži zatím jen jeden hattrick v Plzni. Jinak jsem na ně nikdy neměl štěstí. Dal jsem v utkání třeba dva góly a pak už jsem jenom nahrával. Jsem za něj opravdu rád.

Kolik času od vašeho posledního hattricku za Plzeň uteklo?
Bylo to proti Vsetínu a chytal ještě Radek Biegl. Zhruba sezona 2003 – 04. Byl to můj poslední, ale zároveň také první hattrick. Tedy mezi muži. V juniorech jsem dával plno gólů. (smích)

Mohl byste svůj hattrick do sítě Šumperku přiblížit?
Při prvním gólu jsem měl docela štěstí, když se přede mě puk odrazil před prázdnou brankou. Druhý byl z penalty a pak už jsem jenom čekal na třetí, jestli to vyjde, nebo ne. Martin Heřman mě parádně našel v oslabení a vyšlo to. Dal jsem tři góly, ale hlavně jsem rád, že jsme vyhráli.

Hattrick znamená také příspěvek do týmové pokladničky. Nenapadlo vás, že by bylo lepší pošetřit a zůstat spíše jen u dvou gólů?
To určitě ne. Každý chce dávat góly a byl jsem rád, že mi to tam spadlo.

Na ledě se na oslavu vašeho hattricku objevila také jedna čepice.
Tu tam hodil ze střídačky náhradní gólman David Gába. Potom jsem mu ji vrátil, aby si chudák nemusel kupovat novou…

První liga měla poprvé po letech přestávku. Bylo složitější hrát první zápas po pauze?
Po pauze jsou zápasy vždycky těžké, i když já osobně jsem na přestávky zvyklý. Člověk má ještě v nohou to, co se natrénovalo. A ani herní rytmus není takový. Trošku tam mohla chybět rozehranost. Podařilo se nám však parádně zvládnout první třetinu, od které jsme se odrazili, a pak už se nám hrálo dobře. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Tři body jsou důležité a navíc jsme rádi, že Blažena (gólman Ondřej Bláha – pozn. red.) vychytal nulu.

Přestože jste vedli už vysokým rozdílem, zdálo se, že máte chuť dávat další góly. Bylo tomu skutečně tak?
Jasně. Tady chodí pět tisíc lidí na každý zápas a góly si fanoušci zaslouží. Některé naše výkony v poslední době nebyly optimální. Teď nám to lepilo a snažili jsme se dávat góly, protože právě na góly lidi chodí.

Na ledě chyběl váš parťák Tomáš Nouza. Proč?
Má nějaký menší zdravotní problém. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.

Sice jste s Tomášem vytvořili obávanou dvojici, ale hattrick jste zaznamenal, když po vašem boku chyběl. Řeknete mu něco v tomto duchu?
Už v kabině nějaké vtípky proběhly, že by si měl Tomáš asi odpočinout delší dobu. To je ale samozřejmě legrace. Je dobře, že se v jeho případě nejedná o nic vážného a bude brzy zase hrát.

Už jste překousli, že jste přišli vinou kontumací o šest bodů?
Každý o tom mluví, ale my jsme nic takového prakticky nepocítili. Že jsme v říjnu přišli o šest bodů, to nic neznamená. Kdyby o tom nepsali novináři, tak o tom ani nevíme. Za pár kol to doženeme a budeme zase zpátky tam, kde jsme byli.

Nyní vás čeká zápas v Třebíči. To bude asi jiná šichta než doma se Šumperkem?
Rozhodně. To bude úplně jiný zápas. Třebíč hraje doma výborně a duely s ní jsou vždycky urputné. První utkání jsme s ní doma prohráli, takže máme soupeři co vracet. Doufejme, že to vyjde a urveme tam nějaké body. Jednoduché to ale nebude, to je jasné.