Jak se upekl váš příchod do Budějovic?
Odehráli jsme s Benátkami vyrovnanou sérii play off s Budějovicemi, kde si mě asi vedení Motoru všimlo. Já jsem chtěl udělat nějakou změnu a myslím, že na extraligu v Liberci mám ještě asi rok čas. V Budějovicích jsou parádní diváci, super mančaft a prý i dobrá parta. Ve vedení klubu jsou bývalí výborní hokejisté, tak jsem nabídku přijal. Budu makat tak, aby nadcházející sezona byla alespoň stejně úspěšná jako ta minulá, a třeba se nám povede postoupit do extraligy.

Jste libereckým odchovancem. Celou kariéru jste zatím odehrál pod Ještědem?
Až do juniorského věku ano. V juniorech jsem hrál za Tatranské Vlky ruskou MHL ve Spišské Nové Vsi. Tam jsem se potkal i s budějovickými kluky Jirkou Bártou a Bohoušem Jankem. Po půl roce jsem se ale vrátil do liberecké juniorky a začal jsem hrát také první ligu na liberecké farmě v Benátkách nad Jizerou, kde jsem strávil i celou minulou sezonu.

Ve statistikách máte v dresu Liberce také šest extraligových startů.
To bylo loni v play out, kdy už jsme měli jistou záchranu. Chodili jsme hrát celá lajna z Benátek.

Nevěřil jste, že byste se prosadil do extraligového kádru, proto jste dal raději přednost nabídce z Budějovic?
Věřil nevěřil. Jde o to, jestli by člověk hrál třeba čtvrtou lajnu. Tam bych toho moc neodehrál a k tomu bych asi jezdil ještě do Benátek. Jsem rád, že jsem v Budějovicích a do Liberce do extraligy mám střídavý start.

V dramatické čtvrtfinálové sérii proti Motoru jste měl ve čtvrtém duelu obrovskou šanci, ale nastřelil jste jenom tyč. Vzpomínáte si na ten moment?
Vzpomínám. Hráli jsme tam dlouhou přesilovku pět na tři a během ní jsem hned dvakrát nastřelil tyč. Série to byla výborná a pro nás mladé kluky v Benátkách obrovská zkušenost. Do té doby skoro nikdo z nás nezažil, jaké je to hrát před vyprodanou halou. Motor jsme potrápili a byli jsme mu rovnocenným soupeřem.

Byl klíčovým pro celou sérii čtvrtý zápas, kdy jste měli velkou převahu a v případě vítězství byste za stavu 3:1 měli mečbol?
Převahu jsme měli, ale patnáct vteřin před koncem našel Luboš Rob krásně Kuchce (David Kuchejda – pozn. red.) a ten rozhodl. Když tým nevyužije přesilovku pět na tři, tak nemůže být úspěšný. To rozhodlo. Ale i kdybychom vedli 3:1, tak by to ještě vůbec nebylo rozhodnuté. nakonec jsme prohráli 2:4 a neměli jsme být z čeho zklamáni.

Čtvrtfinále bylo hodně důrazné. Nenašel jste nyní v kabině třeba někoho, s kým máte nevyřízené účty?
To ne, kluci jsou v pohodě. Je fakt, že dohromady jsme proti sobě za celou sezonu odehráli deset zápasů. Něco tam v zápasech probíhalo, ale po sérii jsme si podali ruce a všechno bylo zase v pořádku. Navíc hodně budějovických kluků znám ještě z mládežnických reprezentací a hrávali jsme proti sobě za juniorku. To bude všechno bez problémů.

Už jste mluvil s trenéry, co od vás očekávají?
S trenéry jsem ještě nemluvil. Ale v Benátkách jsem nějaké body udělal, tak budu doufat, že v tom budu pokračovat i tady. Hlavně bych chtěl být přínosem pro mužstvo. To je to nejdůležitější.