Miroslav Mráz patří mezi dlouholeté oddané činovníky krumlovského hokeje. Po ukončení aktivní hráčské kariéry se v klubu začal věnovat trenérské práci a nezanedbatelně se v letech 1974 až 1975 brigádnicky podílel rovněž na výstavbě krumlovského zimního stadionu.

A velmi aktivní zůstal doposud, neboť ve Slavoji stále trénuje hokejovou přípravku a podílí se na výuce bruslení nejmenších dětí v projektu Školky. Stejně jako všichni ostatní i on nyní netrpělivě čeká, až pandemie koronaviru odezní a bude se moci opět sportovat.

Životní jubileum Miroslav Mráz v plné síle a za neutuchajícího elánu oslavil už v závěru minulého roku, ale až to situace dovolí, připomene si narozeniny ještě jednou pěkně přímo na ploše zimního stadionu, jak je ve Slavoji dobrým zvykem.

“Od listopadu jsme připravovali oslavu na ledě zakončenou zápasem starých pánů Slavoje, epidemická situace však rozhodla jinak. Zápas se určitě uskuteční, ale musíme počkat, až to dovolí epidemie a počasí,” uvedl Petr Prokeš, organizační pracovník HC Slavoj Český Krumlov.

„Každopádně bychom panu Mrázovi touto cestou chtěli jménem všech členů oddílu ještě jednou popřát vše nejlepší a hlavně pevné zdraví,“ doplnil správce klubu Tomáš Šimek.