Klatovy – Český Krumlov 2:10 (2:8, 0:1, 0:1)

Krumlovští mladíci cestovali na západ Čech, kde je čekalo vystoupení na ledě beznadějně posledního týmu soutěže. Hosté proto nastoupili s jasným cílem získat dva body, což se beze zbytku podařilo. Barvy Slavoje v tomto utkání hájily tři kompletní pětky, které od prvního vhazování určovaly tempo hry.

Skóre otevřel už ve 2. minutě vydařenou střelou Vašek po přihrávce Vopátka – 0:1. S chutí hrající druhá pětka přidala druhou branku ve 4. minutě, kdy skóroval Vopátek – 0:2. Za necelou minutu se měnil stav díky Klauserovi potřetí – 0:3. Potom sice přišla první branka domácích, ale hosté soupeře vůbec nešetřili a pokračovali v kanonádě. Ve 12. minutě po přihrávce Vopátka upravil Štádlík na 1:4.

Domácí odpověděli podruhé, ale jak se později ukázalo, také v utkání naposledy, když korigovali na 2:4. Nabuzení slavojáci nechtěli připustit žádné zdramatizování utkání a v 15. minutě druhým gólem Klausera po přihrávce Klímy zvýšili už na 2:5.

Za minutku po šestém gólu Karlíka, kterému přihrával R. Fučík, domácí střídali brankáře. Na hrozivých 2:7 po ukázkové přihrávce L. Fučíka zvyšoval Vašek střelou do šibenice. Velmi povedenou první třetinu medvědů uzavřel Klíma, který po asistenci Schieszla upravil na 2:8!

Druhá třetina přinesla už vyrovnanější hokej, ale otěže utkání nadále drželi ve svých rukou Krumlovští. Jedinou branku ve druhé části zaznamenal Vašek, který po přihrávce Vopátka zkompletoval hattrick a zvýšil na 2:9.

Poslední třetina se nečekaně protáhla na skoro hodinovou záležitost, a to díky velmi nepřesným výrokům rozhodčích a zbytečným provokacím domácích hráčů. Hosté si ale hru nenechali znechutit a vytouženou desítku soupeři nakonec uštědřili. Ve vlastním oslabení po krásné výměně puku mezi Vaškem a R. Fučíkem posledně jmenovaný uzavřel skóre na 2:10.

Sestava Slavoje: Válek (Mi. Kubeš) – Hakl, R. Fučík, L. Fučík, Karlík, Vašek, Schieszl, Šítal, Ma. Kubeš, Vopátek, Jakeš, Štádlík, Klauser, Klíma, Beránek a Vodička.

V dalším kole hraje juniorka Slavoje na domácím ledě, kde v sobotu od 15 hodin změří síly s Vimperkem.

Oslabený dorost si domů vezl desítku

Hokejoví dorostenci českokrumlovského Slavoje v notně nekompletní sestavě hráli na klatovském ledě.

KL dorost: Klatovy – Č. Krumlov 10:6 (3:2, 5:0, 2:4)

Branky hostů: Žák 2, Koníček 2, Fišer, Cába.

Slavojáci vinou velké marodky nastoupili pouze s deseti hráči, což se na vývoji utkání projevilo.

Sestava Slavoje: Procházka, Černý – Herman, Lovčík, Žák, Meleg, Fučík, Cába, Koníček, Schwarz, Fišer.

Roman Fučík