Hokejoví junioři českokrumlovského Slavoje se dvakrát v řadě utkali se stejným soupeřem, a to nadějemi českobudějovického DDM.
Medvědi nejprve celek z krajské metropole přestříleli v dohrávce odloženého prosincového duelu na domácím ledě dvouciferným výsledkem. Oba body si poté přivezli i z půdy soupeře a v tabulce krajské ligy juniorů jim patří lichotivý stříbrný stupínek.

Přestřelka doma

Č. Krumlov – DDM ČB 11:6 (3:4, 4:2, 4:0). Ve dvou již odehraných vzájemných zápasech vždy velkým rozdílem vyhráli Krumlovští, kteří i přes značnou marodku (chybělo 5 hráčů) chtěli zvítězit znovu a připsat si jedenáctou výhru v sezoně. Úvod byl vyrovnaný, ale pak v 5. minutě skóre otevřel v přesilovce ranou od modré ve svém prvním utkání za juniorku Hermann po přihrávce Šindlera – 1:0. Domácí nadále zle zatápěli před hostujícím Kubešem, ale další branku nepřidali. Hosté se začali víc tlačit do útočného pásma a domácí se nechali zbytečně vylučovat. Rozhodčí poslal domácí do tří a hosté převahu dvou hráčů v 10. minutě využili ke srovnání na 1:1. Za dvě minuty po hrubé chybě domácí obrany už hosté vedli a v čase 12:44 po minele domácího gólmana dokonce zvýšili na rozdíl dvou branek – 1:3. Po této chybě se místo Havlátka do branky postavil Válek. Domácí hráči nejsou zvyklí doma rozdávat a za dvanáct vteřin snížili na 2:3 trefou Klausera po přihrávce Vodičky. Za další půlminutu zařídil vyrovnání Šindler po asistenci Hakla – 3:3. Skóre se pak v první třetině měnilo ještě jednou, když opět po školácké chybě domácí obrany v 19. minutě hosté dali na průběžných 3:4.

Druhá třetina začala domácí přesilovkou, kterou za třiadvacet vteřin zužitkoval Šindler, když dorazil střelu Svobody – 4:4. A od této chvíle již byli slavojáci jednoznačně lepší a další sprškou střel zasypávali hostujícího gólmana. Ve 24. minutě po přihrávce Svobody dostal medvědy do vedení Hakl – 5:4. Ve 33. minutě po asistenci Vodičky zvyšoval Klauser už na 6:4. Hosté opět snížili, ale ve 38. minutě Šindler svým třetím gólem v utkání po střele Procházky pěknou tečí upravil na 7:5. Naposledy v utkání pak hosté snížili na rozdíl gólu ve 39. minutě – 7:6.

Divoký výsledek po druhé třetině měl pokračování i v poslední části, ale trefovali se už pouze domácí. Hlavním hrdinou byl Gallistl, který nejprve ve 42. minutě tvrdou ranou od modré prostřelil hostujícího brankáře poosmé. V čase 43:00 dával Gallistl po přihrávce Šindlera už na 9:6. Jubilejní desátý gól po přihrávce Klausera krásnou střelou zaznamenal Vodička – 10:6. Konečný výsledek pak ve 49. minutě svým třetím gólem v utkání podtrhl obránce Gallistl – 11:6.

Kaňkou závěru utkání bylo nesportovní chování hostujících diváků, kdy jeden z nich si chtěl vyřídit účty s rozhodčími a začal se sápat na led. Jen rychlý a nekompromisní zásah pořadatelské služby zabránil tomuto „fanouškovi“ v dalším řádění. To však nic nezměnilo na zasloužené výhře a zisku dvou bodů pro krumlovskou juniorku.

Sestava Slavoje: Havlátko (od 13. Válek) – Hakl, Hermann, Vašek, Svoboda, Procházka, Vodička, Fučík, Šimek, Šindler, Klauser, Lovčík, Gallistl.

Venku o dva góly

DDM ČB – Č. Krumlov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2). Ani na čtvrtý pokus Českobudějovičtí v této sezoně nedosáhli na zisk bodů ve vzájemném utkání s medvědy. Od prvního buly hosté zatlačili domácí před jejich branku a jenom vinou zbrklosti útočících hráčů proměňovat i ty nejvyloženější šance byl stav utkání do 14. minuty bezgólový. Skóre se poprvé měnilo až po přihrávce novice Melega z dorostu, který našel neobsazeného Vopátka – 0:1. I přes další vyložené šance na straně hostů už v první třetině žádná branka nepadla.

Do druhé části nastoupili medvědi s velkou chutí a opět zasypali domácího brankáře sprškou střel. Hostující brankář Válek tolik práce neměl a ojedinělé akce domácích v klidu řešil. Skóre se však znovu pohnulo až při přesilové hře hostů ve 30. minutě, kdy už po jedenácti vteřinách výhody dorazil Šindler střelu Svobody na 0:2. Obraz hry byl do konce druhé třetiny prakticky stejný. Domácí se sporadicky dostávali před branku Válka, naproti tomu domácí Kubeš si musel někdy v brance připadat jako na kolotoči, ale odolával.

V závěrečné třetině se nejdřív zapsal do střelecké listiny ve 41. minutě Gallistl po asistencích Vaška a Vopátka – 0:3. Za další minutu na 0:4 zvyšoval Klauser po asistenci Melega. Za rozhodnutého stavu pak hosté trochu polevili a nechali vyniknout i Válka, který zneškodnil několik vyložených šancí domácích. Když už se zdálo, že hosté udrží čisté konto, podařilo se domácím využít přesilovou hru. V 54. minutě Budějovičtí vsítili první branku a pak dvě vteřiny před koncem střelou z úhlu korigovali na konečných 2:4.

Sestava Slavoje: Válek (Havlátko) – Hakl, Hermann, Vašek, Svoboda, Procházka, Vopátek, Meleg, Šindler, Klauser, Lovčík, Žák, Strnad, Gallistl. Trenér: R. Marek.

Další velmi důležité utkání sehraje juniorka Slavoje v sobotu 5. února od 13 hodin, kdy do Českého Krumlova přijedou Rokycany. Utká se druhý se třetím a tento duel s velkou pravděpodobností rozhodne o výsledné stříbrné medaili v krajské lize juniorů. Medvědi zvou všechny fandy na klíčové střetnutí.