V předposledním kole krajské juniorské ligy sehráli mladíci krumlovského Slavoje těžké utkání na soběslavském ledě.

Vítězná přestřelka

Soběslav – Č. Krumlov 5:6 (3:4, 1:0, 1:2)

Přestože jsou Soběslavští v tabulce poslední, tak utkání bylo fyzicky náročné a domácí nedali favorizovaným hostům vůbec nic zadarmo. Úvod ovšem patřil jednoznačně medvědům. Už v 5. minutě po nádherné kombinaci po ose Vašek, Hakl a Vopátek, kteří doslova rozebrali obranu domácích, dával posledně jmenovaný do prázdné branky na 0:1. Podruhé se skóre měnilo v 8. minutě, kdy po asistenci Vaška překvapil domácího gólmana střelou pod břevno Hakl – 0:2. Domácí se však poté postupně otřepali z úvodního tlaku medvědů a v čase 8:27 snížili na rozdíl branky – 1:2. Prvním úspěchem povzbuzení domácí pak ještě v téže minutě stačili dokonce srovnat na 2:2. Dokonalý obrat a šok pro hosty přišel v 10. minutě, kdy už domácí vedli 3:2. Do té chvíle neměl Válek v brance hostů ani jeden úspěšný zásah! Hosté ale poté znovu zabrali a aktivní Hakl po samostatné akci ve 13. minutě překonal domácího brankáře a srovnal na 3:3. Ještě do konce třetiny pak stačili medvědi strhnout vedení zpět na svou stranu, když po přihrávce Vaška dával Vodička na 3:4.

Druhá třetina již nebyla na branky tak bohatá a hra se opticky srovnala. Domácí některými hrubými a nesportovními zákroky nahrazovali svou hokejovou nešikovnost. Hlavní rozhodčí pak slabými výroky jen přidal olej do ohně a pak těžko hasil vášně hráčů i trenérů na obou stranách. V početní výhodě v čase 32:50 se domácím podařilo naposledy v utkání srovnat stav – 4:4.

Závěrečná třetina začala dvojnásobnou početní výhodou medvědů, kterou hosté dokonale využili. Už po devatenácti sekundách po přihrávce Vaška propálil od modré domácího brankáře Vodička na 4:5. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hosté hrozili rychlými brejky a jednoduchými akcemi zaměstnávali domácí obranu. Medvědi se ubránili i několika přesilovkám domácích, a tak stav zůstával dlouho nezměněn. Až necelé tři minuty před koncem při početní výhodě odvolali domácí brankáře a hráli se šesti hráči v poli. Po vyhraném vhazování však Žák stačil přistrčit puk Šimkovi, který přesnou střelou přes celé hřiště do prázdné branky dal na 4:6. Domácí se ale nevzdávali a necelé dvě minuty před koncem utkání opět hráli v šesti. Tentokrát se jim podařilo vstřelit pátou branku, ale to jim na bodový zisk už stejně nestačilo.

Českokrumlovští junioři po zásluze za dobrý předvedený výkon ze Soběslavi odvezli oba body.

Sestava Slavoje: Válek – Hakl, Vašek, Vopátek, Žák, Mynařík, Šítal, Klíma, Procházka, Fučík, Šimek, Klauser, Vodička, Strnad. Trenér: R. Marek.

V posledním kole této sezony krajské ligy junioři českokrumlovského Slavoje změří v sobotu 5. března od 15 hodin na domácím ledě síly s hosty z Milevska. Srdečně zveme všechny fanoušky na poslední utkání juniorky v sezoně 2010/11.