V posledním utkání krajské ligy juniorů v této sezoně se představili na českokrumlovském ledě hosté z Milevska. Domácí slavojáci si po zásluze připsali celkové čtrnácté vítězství v právě ukončené soutěži a jen potvrdili konečný bronzový stupínek.

Kanonáda na závěr

Č. Krumlov – Milevsko 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)

Od úvodního buly se však utkání vyvíjelo zcela vyrovnaně. Domácí si opět vypracovali několik vyložených šancí, ale koncovka byla zpočátku nepřesná. Už ve 3. minutě jel sám na hostujícího gólmana Vopátek, ale nastřelil pouze tyč. Ujala se až v 15. minutě střela Šimka, kterou si jeden z milevských obránců nešťastně srazil do vlastní branky – 1:0.

Druhá část byla opět zajímavá a bohatá na brankové příležitosti. Do dalšího samostatného úniku se dostal opět Vopátek, po chvíli se ve stejné šanci ocitl i Vašek, ale hostující brankář byl v obou případech úspěšnější. Milevští pak dostali výhodu přesilovky pěti proti třem a ve 30. minutě srovnali na 1:1. Českokrumlovští se však nadále snažili o vstřelení další branky, což se jim podařilo o pět minut později, kdy krásnou kličkou oklamal brankáře hostů Fučík – 1:2. Od této chvíle se dá říci, že na ledě existovalo už pouze jedno mužstvo, a to domácí. Třetí branku Slavoje přidal ve 39. minutě po asistenci Šimka přesně pálící Vodička – 3:1.

Pouhých devatenáct sekund v závěrečné třetině pak stačilo opět Vodičkovi, aby po spolupráci s Vopátkem a Vaškem vstřelil čtvrtou branku domácích na 4:1. Poslední třetina se pak stala exhibicí domácích juniorů, kteří postupně přidali další čtyři branky. V 52. minutě zaznamenal svůj druhý úspěch v utkání Fučík, který po přihrávce Šítala zvyšoval už na 5:1. Za další minutu nařídil hlavní sudí proti domácím velmi přísné trestné střílení, ale Válek si s nájezdem milevského útočníka zkušeně poradil. Čtyři minuty na to dovršil svůj hattrick Fučík, když po asistenci Gallistla dával na 6:1. Sedmý gól Slavoje padl na konci 57. minuty po spolupráci Vopátka, Vodičky a Karlíka, když posledně jmenovaný upravoval na 7:1. Na konečných 8:1 po přihrávce Vaška uzavřel skóre utkání i brankový účet českokrumlovských juniorů v celé sezoně Svoboda.

Sestava Slavoje: Havlátko (od 30. minuty Válek) – Vašek, Vopátek, Žák, Šítal, Karlík, Procházka, Fučík, Šimek, Svoboda, Vodička, Gallistl, Strnad.

Skvělý výkon a výsledky v sezoně 2010/2011 krajské ligy v podání krumlovských juniorů a celkově třetí místo v odehrané soutěži ihned po ukončení utkání ohodnotil člen výkonného výboru Jihočeského svazu ledního hokeje Luděk Pavelka, který předal medvědům bronzové medaile.

Českokrumlovští junioři děkují všem fanouškům, rodičům a sponzorům, kteří družstvu fandili po celou tuto vydařenou sezonu.

Roman Fučík