Na vimperském ledě sice vyšli medvědi naprázdno, ale pak si napravili reputaci domácí výhrou nad silnými Strakonicemi.

Vimperk – Český Krumlov 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Branky Slavoje: Hakl 2, Vodička, R. Fučík.

Po jednokolové pauze nastoupili krumlovští mladíci s chutí a už v úvodu orazítkoval Konrád břevno. Pak ale převzali taktovku domácí, byli lepším mužstvem a do přestávky si vypracovali tříbrankový náskok. Ve druhé části se výkon medvědů podstatně zlepšil. Domácí sice přidali čtvrtý zásah, ale trefou mezi betony korigoval Hakl.

Hosté šli do tlaku, měli řadu šancí, ale v koncovce se nedařilo a Hakl neproměnil trestné střílení. Padat to začalo až v nejpovedenější poslední části. Hosté dotahovali, minutu před koncem při hře bez brankáře se dostali do kontaktu, ale srovnat se jim už nepodařilo.

Sestava Slavoje: Válek – Michal Kubeš, Hakl, Beránek, R. Fučík, L. Fučík, Klíma, Konrád, Vašek, Martin Kubeš, Vopátek, Jakeš, Štádlík.

Český Krumlov – Strakonice 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)

Branky Slavoje: Hakl 2, Klíma 2, Vašek, Vodička, Beránek.

Ani úvod utkání proti silnému soupeři, který je hned za medvědy na třetím místě tabulky, nevěstil nic dobrého. Hosté už v 5. minutě otevřeli skóre, za další minutu stoprocentně využili dvojnásobnou přesilovku a dvěma góly odskočili na 0:3. Hrozivý stav ale domácí nabudil a v polovině třetiny korigoval Beránek.

Pak sice Vodička zahodil penaltu, ale kontaktní gól Hakla dodal medvědům sílu. Další průběh už patřil domácím, kteří dokonali obrat a nakonec zaslouženě vyhráli. Stínem utkání bylo zranění Jakeše, který odstoupil po nastřelení pukem do obličeje.

Sestava Slavoje: Válek – Mi. Kubeš, Hakl, Prokeš, Fučík, Klíma, Vašek, Ma. Kubeš, Vodička, Jakeš, Štádlík, Konrád, Vopátek, Beránek. Trenér: Ulman.

Roman Fučík