Výsledky mládežnických družstev českokrumlovského Slavoje ve finiši regionálních krajských soutěží.

KL junioři: Český Krumlov – Soběslav 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

V předposledním kole čekalo juniory Slavoje důležité utkání o první místo. Hosté ze Soběslavi totiž měli stejnou šanci získat prvenství, a tak se čekal dramatický a vyrovnaný duel. Domácí nastoupili ve velkém stylu a první třetinu soupeře prakticky nepustili do větší šance.

Medvědi se ale předháněli v zahazování i těch největších tutovek. Největší oporou hostů byl jednoznačně brankář, který domácím pochytal, někdy i s velkým štěstím, čtyři vyložené šance.

Druhá třetina se hrála již vyrovnaněji, ale padaly branky. Skóre otevřel ve 23. minutě Klíma a poslal Slavoj do vedení – 1:0. Za necelé tři minuty ale hosté srovnali na 1:1. Po necelé minutě však vyraženou střelu Svěchoty pohotově dorazil Martin Kubeš a opět strhnul vedení na domácí stranu – 2:1.

Hosté ovšem v polovině zápasu srovnali na 2:2 a i přes herní převahu Slavoje pak ve 36. minutě z ojedinělého útoku otočili na 2:3 po nešťastné teči domácího hráče.

Do poslední části šli domácí s velkým odhodláním zvrátit stav a celé mužstvo dřelo naplno. A slavojáci se zasloužené vyrovnávací branky dočkali ve 45. minutě, kdy po přihrávce Vopátka srovnal Jakeš na 3:3. S ještě větší snahou o vstřelení vítězné branky se pak domácí vrhli do finiše, ale opět neklid a nedůraz při zakončení je připravily o vytoužené vítězství.

Hosté opět měli větší štěstí a pět minut před koncem čtvrtou trefou rozhodli o osudu utkání – 3:4. Ani drtivý závěrečný tlak medvědů už nic nezměnil na konečném výsledku.

Krumlovští junioři opouštěli led se sklopenými hlavami, ale za to, co předváděli po celou sezonu, se nemusí vůbec stydět, právě naopak. Zaslouží velkou pochvalu a poděkování, a to všichni hráči i členové realizačnímu týmu.

V posledním kole se bude loučit pětice hráčů (Tomáš Filištein, Jan Prokeš, Martin Kubeš, Lukáš Fučík, Petr Jakeš) s juniorskou kategorií a příští rok by měli posílit první družstvo mužů. Tečku za sezonou udělá nedělní zápas s Milevskem (11.30), na který mladíci zvou všechny fandy.

Sestava Slavoje: Válek – Hakl, Šítal, Prokeš, L. Fučík, Klíma, Klauser, Vašek, Ma. Kubeš, R. Fučík, Štádlík, Karlík, Vopátek, Jakeš, Svěchota, Filištein. Trenér: Ulman.

KL dorost: Český Krumlov – Soběslav 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky vítězů: Cába, Šimek, Strnad, Fučík.

Českokrumlovští dorostenci nastoupili s několika hráči dokonce z kategorie mladších žáků, přesto si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který pak udrželi až do závěrečné sirény.

Sestava Slavoje: D. Černý, Procházka – Šinka, Kozák, Strnad, Koníček, J. Černý, Havlíček, Šimek, Schwarz, Fučík, Meleg, Cába.

Roman Fučík, Jana Šimková