K zápasům na západě Čech a doma proti soupeřům ze středu tabulky krajského přeboru nastupovali junioři českokrumlovského Slavoje vinou chřipky ve značně zdecimované sestavě, což se na výsledcích jasně projevilo.

Sedmička venku

Rokycany – Č. Krumlov 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)

Ani předpokládané doplnění kádru některými hráči z dorostu nebylo pro hosty možné, a tak kombinovaná sestava medvědů byla nucena čelit soupeři, který nastoupil v plné síle se čtyřmi útoky a třemi obrannými řadami. Od začátku bylo jasné, že domácí chtějí za každou cenu oplatit hostům prohry z předchozích kol. Přesto se od zahajovacího hvizdu hrála poměrně vyrovnaná partie. Až v polovině 8. minuty se potvrdilo známé „nedáš – dostaneš“. Po neúspěšném ostřelování rokycanského brankaře z vyložených příležitostí odpověděli domácí bleskově obdobnou herní situací, na jejímž konci byl trochu „ušmudlaný“ gól v kleci hostujících medvědů. Vedení však domácí udrželi jen do 14. minuty, kdy vyrovnal umístěnou nekompromisní střelou M. Petrášek na 1:1.

Vyrovnaný boj bez brankového efektu potom pokračoval až do 27. minuty, kdy se domácí opět ujali vedení bleskově využitou početní výhodou – 2:1. Od začátku druhé třetiny měli sice medvědi chvílemi více ze hry, ale nedokázali své šance brankově zúročit. Největší příležitost k vyrovnání měl na hokejce v polovině zápasu T. Petrášek, ale jeho nájezd domácí brankář se štěstím zlikvidoval. Za dvě minuty pak domácí potrestali taktickou chybu hostů v obranné fázi náhodným třetím gólem.

Na začátku poslední třetiny se medvědi ještě snažili o změnu nepříznivého výsledku, ale bylo zřejmé, že některým hráčům již docházejí síly. Hostům pak definitivně vzali domácí vítr z plachet ve 44. minutě, když vstřelili čtvrtý gól. Od té doby byli již pány na hřišti a v posledních sedmi minutách vstřelili již odevzdaným a zcela neškodným medvědům ještě další tři branky. V 57. minutě už hosté jen korigovali trefou M. Petráška na konečných 7:2.

Fakta – branky: Houška 3, Kurz, Kučera, Monhart, Hanzlíček – M. Petrášek 2, vyloučení 9:7, využití 1:0.

Sestava Slavoje: Bednařík (od 54. Válek), Heideker, V. Beránek (odstoupil pro nemoc), Konrád, Tenkl, L. Fučík, R. Fučík (zraněn v poslední minutě), Filištein (nedohrál pro zranění), Bárta, Prokeš, T. Petrášek, M. Petrášek Kubeš. Trenér: T. Ulman.

Prohra s nulou

Č. Krumlov – Milevsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Proti jednomu z nejslabších týmů KPJ nastoupili českokrumlovští junioři v ještě kombinovanější sestavě. I houževnatý soupeř přijel pouze s minimálním počtem hráčů, ale projevil se jako kompaktnější a dobře bruslící tým, který plnil taktické pokyny a byl medvědům víc než vyrovnaným soupeřem. Ofenzivní pojetí domácích se málem nevyplatilo již v první třetině, ale zapomenutý milevský hráč trefil ze sóla tyč domácí svatyně.

Druhou třetinu zahájili domácí medvědi snahou o nápor při několika na sebe navazujících přesilovkách, ale akcím chyběl moment překvapení a lepší finální přihrávka. A ve 28. minutě se pak ujali vedení hosté po nedůrazném bránění krumlovských juniorů před vlastní brankou. Herní převaha medvědů v následujících minutách nepřinesla očekávané vyrovnání, a tak Milevští v 36. minutě podruhé, dokonce ve vlastním oslabení, z brejku trestali – 0:2.

Ani ve třetí třetině se domácím nedařilo překonat obranné valy soupeře a hostům usnadňovali roli i nedisciplinovaností, kdy z rostoucí nervozity byli často zbytečně vylučováni. Pět minut před koncem ještě slavojáci nastřelili tyč milevské branky, ale to už soupeř věděl o velké příležitosti k senzaci. Hosté byli aktivnější a velmi nečekané vítězství na krumlovském ledě již uhájili.

Pro českokrumlovské juniory černý víkend znamená další nepříjemnou ztrátu bodů v tabulce KP a tím i ústup z pozice kandidáta na titul krajského vítěze. Navíc medvědi poprvé prohráli na domácím ledě s nulou.

Fakta – branky: Maurenc, Sláma, vyloučení: 8:12, navíc domácí T. Petrášek a Vopátek 10 minut OT, M. Petrášek do konce, hosté 1x 10 min OT.

Sestava Slavoje: Válek, Tenkl, L. Fučík, T. Petrášek, Vopátek, M. Petrášek, Konrád, Bárta, Prokeš, Klauser, Schieszl, Kubeš. Trenér: T. Ulman.

Doma ve šlágru

Už v sobotu přivítají českokrumlovští medvědi na svém ledě žhavého kandidáta na titul KPJ – tým Lokomotivy Veselí nad Lužnicí. Výsledek tohoto šlágru možná již definitivně napoví, kdo získá v této sezoně mistrovský titul.

Roman Fučík