Naposledy jste v Šumperku prohráli vysoko 2:8. Trenér vás prý upozorňoval na výborné nástupy soupeře do utkání, přesto to už ve dvanácté minutě bylo 4:0. Dalo se takovému uragánu nějak vzdorovat?
Byly to hodně smolné góly. První tři byly tečované, někdy i několikrát. Domácím pak narostla křídla a padalo jim to tam.

Za stavu 4:0 už bylo po zápase?
Takhle se to nedá říct. Ještě jsme s tím chtěli něco udělat. Ale hned na začátku druhé třetině jsme v oslabení dostali pátý gól a pak už to bylo opravdu těžké. Byl to zápas blbec. Už se k tomu nechceme moc vracet. Stalo se, chyby jsme si ukázali na videu, více se však nemá cenu v tom babrat. Musíme se soustředit na Kadaň.

Deset zápasů jste vyhráli, pak ale přišel v play out zlom.  Kde byla příčina?
Nevím. Možná jsme si mysleli, že už to teď půjde samo. Že v play out budou jen slabší týmy a s těmi silnými už hrát nebudeme. Ale v play out jsou všechny zápasy těžké. Hrajeme jenom mezi sebou a rozdíly v tabulce se rychle mažou.

Na třináctý Beroun najednou máte jenom dva body náskok. Je to cítit třeba na horší náladě v kabině?
Všichni víme, že jsme to podělali. Ale nějak přehnaně rozebírat a hádat se kvůli tomu nemá cenu. To by bylo ještě horší. Stalo se, chyby jsme si rozebrali a teď už musíme koukat jenom na Kadaň.

Při pohledu na tabulku je o důležitosti zápasu s Kadaní snad i zbytečné hovořit…
To úplně. Hrajeme doma a povinnost velí urvat vítězství. Sobotní blamáž s Ústím musíme odčinit.

Kadani jste už dva zápasy nedali ani gól. Je pro vás skutečně tak těžké překonat obranu tohoto soupeře?
Těžko říct. Jsou soupeři, kteří vám nevyhovují a je složité se proti nim prosadit. Proti nim pak nedáváte ani ty nejvyloženější šance. Doufejme, že to zlomíme a Kadaň doma porazíme.

Už začínáte také přemýšlet o další sezoně?
Nějak jsme se o tom už s vedením klubu bavili, ale teď se musíme soustředit na play out. Od toho se potom všechno bude odvíjet. Celé mužstvo víceméně čeká na to, jak sezona dopadne a s kým bude vedení klubu jednat. Sezona to povedená nebyla, takže nemůžeme mít nějaké velké nároky.

Vy osobně byste v Budějovicích chtěl zůstat?
Určitě.