Vedete v semifinále 3:1 na zápasy. S tímto vývojem série jste spokojeni?
S tímto stavem určitě může panovat spokojenost. Výsledky jsou dobré, v předváděné hře samozřejmě ještě máme nějaké rezervy. Pořád je co zlepšovat. Zbývá nám poslední krok, který většinou bývá nejtěžší. Musíme se na něj pořádně připravit, abychom ho úspěšně zvládli.

V sobotním utkání v Třebíči jste už v sedmé minutě vedli 2:0 a zaskočený soupeř si bral oddechový čas. Zaskočila vás Třebíč, jak se ještě dokázala vrátit do zápasu?
Nám se povedl vstup do utkání. Soupeř udělal dvě chyby ve středním pásmu, které jsme dokázali potrestat. To nám pak možná paradoxně trochu uškodilo, protože jsme nehráli úplně to, co jsme chtěli. Domácí začali hrát aktivněji a srovnali krok. Vyrovnali na 3:3 a pak to byla taková vyčkávaná. Nechci říct zákopová válka, ale čekalo se, kdo udělá chybu. Nakonec ji udělal soupeř.

Ve čtvrtém duelu série byl poměr vyloučených 3:4. Hrálo se disciplinovaněji než v předcházejících utkáních?
Z naší strany se disciplína výrazně zlepšila. Takhle musíme pokračovat. Disciplína, pokora, bojovnost, střelba, padání do střel. Nic jiného už asi nevymyslíme. Takhle musíme urvat ten poslední zápas.

Šest minut před koncem jste v přesilovce rozhodl o důležitém třetím vítězství. Zkuste čtenářům popsat důležitou branku.
Klasická pecka k tyči (smích). Domácí udělali chybu a nedokázali vyhodit puk za modrou čáru. Tomáš Nouza s Danem Boháčem mi připravili pozici. Bohy mi strčil kotouč proti hokejce a já jsem se snažil hlavně netrefit prvního protihráče před sebou. Výbornou práci odvedl Pepa Straka před brankou, protože gólman podle mého neviděl vůbec nic. Pepa před ním přejel v ten pravý moment a zapadlo mu to do branky. Ani nevím, kam puk vlastně šel. Jenom jsem viděl, že se kluci začali radovat, tak jsem se začal radovat taky.

Byl to váš teprve druhý gól v sezoně.
A první hokejkou, protože první jsem dal v Ústí nad Labem bruslí. Kromě toho jsem si dal bruslí také nějaké vlastňáky. Přišel ale ve správný čas. Dát hokejkou první gól v březnu, to je docela slušné…(úsměv).

Nácviku přesilovek se ale na tréninku účastníte.
Teď je zraněný Honza Mucha, takže se zkoušejí různé alternativy. První zápas v Třebíči zase rozhodl krásnou dělovkou Dan Růžička. Je dobře, že s góly pomáhají také další hráči a neleží to vyloženě jen na Pepovi Strakovi s Tomášem Nouzou. To jsou hráči, jejichž kvality je zbytečné nějak komentovat. My máme v týmu jinou úlohu, ale je třeba, abychom se na gólech také podíleli. Důležité hlavně je, že si všech dvaadvacet lidí v týmu jde za tím jediným cílem.

V obou duelech v Třebíči chybělo domácím oproti prvním dvěma zápasům hned pět hostujících hráčů, které si stáhly jejich mateřské extraligové kluby. Jak moc to podle vás ovlivnilo obě utkání?
Podle mého názoru to ovlivnilo docela zásadně. Na druhou stranu je to daň za to, že Třebíč funguje jako farma a využívá půjčených hráčů z extraligy. Ti hráči nejsou jejich a s něčím podobným musí klub počítat. Gólman Horčička, Holík, Bartoň, Zdráhal, Pekr. Tito hráči, když nenastoupili, tak to pro Třebíč muselo být velké oslabení. To jsou hokejisté, kteří mají svou kvalitu. Třeba Pekr odehrál oba zápasy u nás fantasticky. Holík je ofenzivně laděný bek a bodový hráč. Pro ně to byla citelná ztráta, ale pro nás se nic zase tak zásadního nezměnilo, protože se snažíme soustředit jen na náš výkon a hrát to své. Jestli je tam ten a nebo ten, to je nám v zásadě jedno.

Věděli jste dopředu, že soupeř tyto hráče nebude mít k dispozici?
Ke mně se nic podobného nedostalo a ani jsem nic takového netušil. Na rozbruslení člověk pokukuje na soupeře, kdo tam je nebo není. Že bychom se na to ale nějak zaměřili, to rozhodně ne. Byly to zápasy play off a hlavně jsme chtěli hrát to, co jsme chtěli my.

Máte tři mečboly na postup do baráže. Proměníte hned ten první na domácím ledě?
Byl by to ideální scénář. Doufám, že se to povede hned na první pokus, abychom nějak zbytečně nenapínali sebe i diváky. Věříme, že to bude pěkný zápas s úspěšným koncem pro nás.

Bude velkou výhodou vaše domácí prostředí?
Je to stoprocentní výhoda. Přijde spousta diváků a oni jsou naším ne šestým, ale sedmým hráčem. Když sem Třebíč přijela na první zápas, tak podle mého názoru první třetinu jenom koukala, co se tady děje. Určitě je velká výhoda, že máme mečbol doma. Co nejlépe se na ten zápas připravíme a chceme doma slavit postup!

Jste z Tábora, kde jste také hrával. Sledujete úspěšné tažení vašich bývalých spoluhráčů vyřazovacími boji druhé ligy?
Sleduji to pořád. Když mám čas, tak se na kluky chodím dívat. Postoupili už do semifinále play off, kde je čeká asi Kobra Praha. Držím jim palce.

Je podle vás šance, že by Tábor postoupil do první ligy?
Šance určitě je. Ještě se bude ale hrát semifinále a pak se finalisté play off z české strany a vítěz moravské utkají ve tříčlenné kvalifikaci o jediné postupové místo do první ligy. Cesta je to samozřejmě ještě dlouhá, ale rozjeté to kluci mají parádně. Přál bych jim, aby si sezonu co nejvíce protáhli.