Ve středečním zahajovacím střetnutí baráže táborský druholigista poprvé výrazně vystrčil ostré drápy, byť je nakonec do vazu soupeře nezaťal. V utkání vedl už 3:0 a v průběhu závěrečné části ještě 4:2, pak ale inkasoval v početní nevýhodě tří proti pěti a následně vyrobil dvě individuální chyby, které domácí Draci využili k obratu ve skóre. Výsledek 6:4 poté pečetili proměněným trestným střílením.

Jen o den později se proti sobě oba soupeři postavili znovu. Už tak zdravotně „rozbitý“ jihočeský celek oslabila absence útočníka Práška vinou nemoci, ale na ledě nebylo početní oslabení patrné. Šumperské mužstvo sice vytěžilo z počátečního obrovského tlaku vedoucí gól, ale o půl minuty později už bylo rovnáno. Podobná situace se v první části hry opakovala ještě jedno, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2. V dalším průběhu střetnutí už se táborští hokejisté na rozdíl od soupeře nedokázali gólově prosadit, což ovšem zdaleka nekorespondovalo s vývojem hry. Její tempo a kvalitu totiž určoval právě druholigový tým od Jordánu. „Tábor hrál výborně a působil hokejovějším dojmem,“ přiznal po utkání domácí asistent trenéra Lukáš Majer.

Také trenér táborského týmu Arpád Györi vysekl svým svěřencům při zhodnocení dvojzápasu u soupeře zaslouženou poklonu. „K prvnímu zápasu se asi nemá cenu vracet, protože jsme ho měli zaslouženě výborně rozehraný a vlastními chybami jsme ho ztratili. To nás samozřejmě moc mrzí. A druhé utkání? Myslím si, že prohrálo mužstvo, které bylo dvě třetiny aktivnější. Očekávali jsme tlak soupeře, což se v první třetině potvrdilo. V té druhé jsme ale paradoxně vzhledem k výsledku byli aktivnější a třetí část se v podstatě odehrávala v naší režii. Šumperk hrál víceméně jen na rychlé kontry, což je ukazatel toho, jakou partii jsme odehráli, Mužstvo si zaslouží pochvalu a jsme na kluky hrdí. V obou dvou zápasech odvedli kvantum práce a dokázali, že hokej umějí hrát. A já věřím, že se do Šumperka ještě vrátíme, protože doma jim připravíme peklo,“ přislíbil a nepřímo tak pozval fanoušky kohoutů na domácí odvety.

Když už nic jiného, pro táborský soubor je průběh i ohlasy z šumperské mise povzbuzujícím impulsem pro obě domácí velikonoční bitvy. První se odehraje už v neděli, druhá o den později, a to shodně od 18 hodin. A není třeba připomínat, jak fascinující atmosféra vytvořená skvělými táborskými příznivci je může provázet…!