V netradičním odpoledním čase začali domácí nadále bez zraněného Gulaše (rameno) trošku ospale a trenér Výborný ještě v průběhu první třetiny zareagoval přeskupením útočných řad. Do šancí se ale dostávali hosté. Koreis nedokázal vtěsnat v dobré pozici kotouč mezi tři tyče a Balejova dělovka se otřela o brankovou konstrukci. Jar. Svoboda dokonce tyčku přímo trefil.

Gól však padl na druhé straně. Z ojedinělé šance překvapil z těžkého úhlu Hoviho Mertl. Vyrovnáno ale bylo hned krátce po začátku druhé třetiny. Při vlastní přesilovce Jihočeši chybovali v rozehrávce a Petrovický mířil přesně k tyči.

Mountfield inkasovaný gól ještě více rozhodil a nemohl se dostat do obvyklého tempa. V těchto fázích zápasu podržel svůj tým gólman Kovář a přesně v polovině zápasu po rychlém brejku Jihočeši opět vedli. Pšurný našel Kuchejdu, jenž zblízka překonal Hoviho.

Definitivně mohl zmrazit brněnské naděje, ale svůj nájezd zakončil bekhendem jen do břevna. V dramatickém závěru při power play soupeře už domácí tři body uhájili.

Branky a nahrávky: 16. Mertl (Kuchejda), 30. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl) – 21. Petrovický (Hubáček).
Vyloučení 4:4, využití 0:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Husička, Minář – Jelínek, Pešek. Diváci: 4283.
Mountfield: Jak. Kovář– Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Pletka (12. Sailer), Langhammer, Podlešák – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Kometa: Hovi – Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec – Balej, Petrovický, T. Pospíšil – Jar. Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček– Jankovič, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Hrálo se urputné, ale kvalitní utkání. Nedaří se nám lehce dávat góly. Na vítězství jsme se nadřeli, o to cennější však tři body jsou.“

Zdeněk Venera (Brno): „Odehráli jsme dobrý zápas, ale mrzet nás mohou neproměněné šance. Především v první třetině, kdy jsme jich měli poměrně dost. Hráli jsme čtvrtý zápas v týdnu a už se na nás trochu projevila únava“