HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 6:4 (2:2, 3:2, 1:0).

Branky a nahrávky: 7. Kantor (Kovář), 16. Kantor (Zralý, Novák), 21. Dlouhý (Hrubý), 31. Mikeš (Novák), 32. Dlouhý (Němec, Hrubý), 48. Novák (Kantor, Mikeš) – 5. Svěchota (Sumerauer), 20. Lamač (Šuhaj), 30. Hakl (Lamač, Kadlec), 38. Sumerauer (Šuhaj, Machálek). Vyloučení: 3:5. Využití přesilovek: 1:0.
Sestavy – Strakonice: Myslivec – Hrubý, Němec, Kovář, Zralý, Vaněček, Řehoř – Přibyl, Dlouhý, Šebesta, Novák, Mikeš, Kantor, Hradský, Jiřinec, Babor. Český Krumlov: Spáčil (Pícha) – Fučík, Korytar, Hakl, Berný, Lamač – Machálek, Kozák, Sumerauer, Šuhaj, Andrle – Kadlec, Svěchota, Gallistl.

„Důležitá výhra, která se vůbec nerodila lehce,“ hodnotil utkání pro klubový web strakonický trenér Kamil Šťastný a pokračoval: „Soupeře jsme svou laxností několikrát vrátili do zápasu, což nás stálo spoustu sil a zbytečně jsme se až do konce obávali o výsledek. Jsme rádi, že se nám podařilo vstoupit do sezony výsledkově lépe než loni. To nám snad dá více klidu na další práci.“

„Na utkání jsme odcestovali bez tří hráčů nedělní vítězné sestavy a jen s osmi útočníky a pěti obránci. Přesto nám patřil začátek utkání, byli jsme aktivnější a po zásluze šli do vedení. Tento stav však vydržel pouze krátce a moc brzy jsme inkasovali, což je náš dlouhodobý problém i z minulých sezon. Místo toho, abychom drželi vedení delší dobu a přidali další branku, brzy inkasujeme. Domácí přidali druhou branku v přesilovce a první třetina tak skončila 2:1 pro domácí. Druhá třetina se hrála nahoru dolu s velkým množstvím šancí na obou stranách a nás v mnoha případech podržel brankář Spáčil, do kabin se odcházelo za stavu 5:4 pro domácí. Na začátku třetí třetiny jsme si připravili šance na vyrovnání, ale místo toho jsme ve 48. minutě inkasovali a domácí tak odskočil na dvoubrankové vedení. V koncovce třetí třetiny už nám na zvrat chyběly síly a začalo se projevovat i to, že jsme nastoupili v nekompletní sestavě s malým počtem hráčů. Stažení sestavy na dvě lajny už ani nebylo možné, protože jsme tak hráli prakticky od poloviny utkání,“ shrnul utkání trenér Vilém Migl a doplnil: „V celém utkání jsme udělali velké množství individuálních hrubých chyb, kterých se do příště musíme vyvarovat a musíme být také efektivnější v proměňování brankových příležitostí, kterých jsme si v utkání připravili dostatek."

Hokejová KL: Český Krumlov - Vimperk 6:2.
Start do sezony vyšel hokejistům Krumlova lépe, Vimperk odjel s prázdnou

„Hrálo se na skvělém ledě, fanoušci vytvořili skvělou kulisu. Dle mého názoru jsou v tomto ohledu Strakonice nejvíce hokejovým městem v kraji. Ještě jako hráč jsem ve Strakonicích vždy moc rád hrál a upřímně hráčům Strakonic závidím kvalitní led, hezký stadion a skvělé fanoušky,“ začal hodnocení utkání asistent krumlovského trenéra Miroslav Lukeš a pokračoval k utkání samotnému: „Od první minuty se hrál svižný a bruslivý hokej, který přinášel hodně šancí na obou stranách. Pravděpodobně se hokej musel divákům líbit, ale jeho kvalita, především co se obranné fáze týká, byla někdy až neuvěřitelně nízká. Taktické i individuální chyby se vyskytovaly snad v každém druhém střídání. Takový hurá hokej určitě hrát nechceme a každou přestávku jsme si to připomínali, ale na led jsme to nedokázali přenést. Výsledek byl 6:4 pro Strakonice, ale klidně to mohlo dopadnout obráceně, nebo také například 9:9. Já osobně jsem ze zápasu zklamaný a věřím, že v dalších zápasech budeme hrát takticky i individuálně výrazně lépe.“