Slavoj od začátku nenechal nikoho na pochybách, kdo bude pánem na ledové ploše. Zpočátku se ještě zastřeloval, ale když v 8. minutě Svoboda poprvé překonal božetického brankáře Šindeláře, odšpuntoval kanonádu krumlovských hokejistů. Ti se v první třetině trefili celkem čtyřikrát, ve 24. minutě vedli 6:0 a po dvou třetinách už 7:1.

V té závěrečné už nebylo oč hrát v 52. minutě uzavřel účet svou druhou trefou Břečka. Potěšitelný je i fakt, že o osm gólů se postaralo sedm střelců.

„Od začátku jsme měli znatelnou převahu a jakmile jsme zpřesnili koncovku, začalo narůstat i skóre. Po dvou třetinách bylo hotovo, ta třetí se dohrávala víceméně z povinnosti,“ poznamenal trenér Slavoje Vilém Migl.

V dalším kole se Slavoj představí v neděli ve Vimperku (17 hodin), který naposledy prohrál na ledě největšího favorita v Pelhřimově 2:6.

„Z prvních tří kol to však bude, při vší úctě k Soběslavi a Božeticím, zřejmě nejtěžší soupeř, který by nás měl daleko víc prověřit,“ podotkl krumlovský kouč.

Slavoj Český Krumlov – TJ Božetice 8:1 (4:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. D. Svoboda, 11. J. Krcho (Vondřich, Břečka), 16. Ungr (M. Lukeš, Klíma), 17. Hakl (M. Lukeš), 21. Kadlec (J. Krcho, Vondřich), 24. Břečka (J. Krcho, Vondřich), 39. Vondřich (J. Krcho, Břečka), 52. Břečka (Vondřich, Kadlec) – 38. Schönbauer (F. Brabec, Buriánek).

Rozhodčí: Stach – Mich. Dančišin, Knor.

Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváků: 120.

Č. Krumlov: Pícha – F. Čížek, Gallistl, Břečka, Kutiš, D. Svoboda, Řepa – M. Lukeš, Ungr, Klíma, J. Krcho, Kadlec, Vondřich, Michalec, Hakl, Berný, Vodička, Fučík. Trenéři: Vilém Migl a David Machálek.

TJ Božetice: Šindelář – Linhart, Bártl, T. Hošek, P. Hošek, Mareš, Homola – A. Nevolný, L. Nevolný, Schönbauer, Bartůněk, Buriánek, F. Brabec, Blažek, Hanzlík. Trenéři: Roman Staněk a Radek Štědronský.