Poslední březnový víkend se hokejoví benjamínci českokrumlovského Slavoje z kategorie třetích tříd zúčastnili mezinárodního turnaje Moravia Open Cup ve vzdáleném Prostějově.

V mezinárodním klání se na prostějovském ledě představilo celkem šestnáct účastníků z Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska. Turnaj byl rozlosován do čtyř základních skupin, odkud se podle pořadí postupovalo do vyřazovacích bojů, osmifinále, následně semifinále a případně finále.

Cesta na stupně

Českokrumlovskému Slavoji byly v základní skupině přisouzeny celky ze Žďáru nad Sázavou, Olomouce a Vídně. První zápas se nesl v duchu probouzení se po dlouhé cestě auty na turnaj. Než se stačili kluci z jihu Čech rozkoukat, tak zápas se Žďárem prohráli o jeden gól. Přitom soupeř nebyl určitě nad jejich síly. Moc velkou radost ze sebe medvědi neměli, jelikož věděli, že zápas prohráli zbytečně a sami.

Správně nabuzeni však mladí medvědi poté porazili v druhém zápase hodně urostlé Hanáky z Olomouce. Skupina se potom vyvíjela tak, že v posledním zápase potřebovali slavojáci nutně nahnat skóre, aby postoupili, zároveň Olomouc musela porazit Žďár. Obojí se vyplnilo, a tak krumlovský Slavoj šel coby vítěz tzv. modré skupiny do osmifinále.

V druhém hracím dni se českokrumlovští třeťáci v osmifinále postavili týmu z Ostravy. Spánek v luxusním hotelu, výborná snídaně i oběd nakonec přispěly k hladkému vítězství v poměru 8:0.

V semifinále Jihočeši potkali další z moravských celků, které na turnaji byly velmi silné, a to Uničov. Krumlovští kluci ovšem znovu zabojovali a odnesli si výhru 6:4 nad opravdu dobře bruslařsky vybaveným protivníkem.

Ve finále pak na sebe narazily dva týmy z jedné základní skupiny, a to Olomouc a Český Krumlov. Slavoj byl jediným týmem, který hráče z hanácké metropole na turnaji porazil, a tak mu měli Hanáci co oplácet. Krumlováci však věřili, že se jim povede opět vyhrát. Je pravda, že celek Olomouce si slavojáci moc nepřáli, ale v semifinálové čtyřce nebylo z čeho vybírat. Vedle Olomouce a Slavoje do semifinále postoupily pouze silné týmy z Moravy.

Českokrumlovští nakonec vinou gólu v poslední minutě finálového duelu souboj o zlato prohráli nejtěsnějším poměrem 5:6, ale určitě se za stříbrnou příčku stydět nemusí.

„Na Moravě předvedli naši třeťáci vynikající výkony, které je nutno vyzdvihnout, a zároveň poděkovat celému týmu. Devítiletí kluci dokázali svou reprezentací klubu i města, že hokej má v Českém Krumlově své místo a i tady se mohou hokejově „narodit“ nové talenty. V zájmu našem je podporovat je v jejich úsilí a pokusit se díky jejich úspěchům nejen k hokeji, ale ke všem sportům, přilákat co možná největší počet dětí. Nakonec ještě musím poděkovat všem rodičům našich nadějí za to, že absolvovali náročný turnaj se svými ratolestmi,“ řekl nám člen trenérské skupiny českokrumlovských třeťáků Karel Kašák.

Pořadí Moravia Open Cupu na prvních osmi místech: 1. Olomouc, 2. HC Slavoj Č. KRUMLOV, 3. Uničov, 4. Šumperk, 5. Beroun, 6. Bratislava, 7. Prostějov, 8. Ostrava.

Karel Kašák, Karel Vosika