Jak se to vlastně seběhlo, že jste se ocitl v Českých Budějovicích?
Byli jsme v kontaktu už delší dobu. Přes léto jsme jednali, ale trochu se to táhlo, protože klub čekal, jak to dopadne s výlukou v NHL. Seběhlo se to až teď, kdy má mužstvo hodně zraněných hráčů a potřebovalo někoho zkušenějšího a staršího.

Loňskou sezonu jste začal v Třinci a dohrál ve švýcarském Ambri –  Piotta. Byl jste teď volným hráčem?
Ve Švýcarsku mi skončila smlouva a stal jsem se volným hráčem.

Přes léto jste se připravoval v Anaheimu?
Ano. Odtud je moje manželka a žijeme tam. Máme tam dobré zázemí. I když jsem hrál v Rusku KHL, tak rodina zůstávala v Anaheimu.  Syn tam chodí do školy a manželka ve škole pracuje, takže jsem zůstal tam a připravoval se na ledě s klukama z Anaheimu.

Měl jste i jiné nabídky než z Mountfieldu?
Nějaká jednání probíhala i i s jinými týmy než s Budějovicemi. Zájem byl v Karlových Varech i jiných týmech, ale v celé Evropě se čekalo, jak to nakonec bude s NHL.

V Mountfieldu jste se dohodli na tříměsíčním hostování?
Ano. Zatím jsme se domluvili na hostování do konce kalendářního roku.

Vnímal jste, že přicházíte do týmu, kterému se momentálně nedaří?
Začali jsme jednat už v létě, takže to nebylo o tom, jestli se mužstvu daří nebo nedaří.

Zápasová premiéra v novém týmu asi moc příjemná ale nebyla. Duel s Plzní vašemu mužstvu nevyšel.
Těžko to hodnotit po jednom tréninku a jednom zápase. Když vypadnou klíčoví hráči a je velká marodka, tak je to složité. Mužstvo se doplňuje za pochodu a sestava se mění skoro každý den. Je to složitá situace. Sehranost mužstva tím samozřejmě trpí.

Plzeň vám nedala prakticky šanci se zápasem něco udělat. Souhlasíte?
Plzeň má hodně kvalitní mužstvo a klíčoví hráči už jsou tam delší dobu. Mohou spolu hrát pomalu poslepu. Navíc jsou v kompletním složení. Mají tam výborné hokejisty.

Cítil jste únavu po náročném cestování?
Největší problém mám s devítihodinovým časovým posunem. Chodím na tréninky vlastně v jednu ráno a zápas jsme hrál jakoby od šesti ráno. Z tohoto pohledu se necítím úplně optimálně. Navíc mi chybí zápasové zatížení. Potrénuji a doufám, že se do toho co nejrychleji zase dostanu.

Měl jste velice dobrou úspěšnost na vhazování.  To je vaše silná stránka?
Hrával jsem centra i křídlo. Někdy se člověku na buly daří, někdy zase ne. Soustředil jsem se hlavně na krátká střídání a hrát dobře dozadu. Nebylo to ale jednoduché