Dnes začíná pro osmičku účastníků Jihočeské krajské ligy ta pasáž hokejového roku, která rozhodne o tom, zda sezona byla úspěšná či nikoli.

Hokejisté českokrumlovského Slavoje sice nezopakovali prvenství v základní části ze sezony předchozí a obsadili až výchozí čtvrtou příčku, ta jim ovšem zajišťuje výhodu domácího ledu pro úvodní čtvrtfinále. V něm medvědi vyzvou v základu pátou Jiskru Humpolec, se kterou mají v tomto ročníku vyrovnanou bilanci. Doma slavojáci nejvzdálenějšího soupeře rozstříleli v poměru 9:4, ale odvetu na Vysočině po boji prohráli těsně 3:4.

„Výsledky ze základní části nejsou to hlavní a podstatné, play off je, jak všichni víme, úplně jiná soutěž. Já očekávám vyrovnanou sérii a kdybych měl vyjádřit šance v procentech, tak je to tak pětapadesát ku pětačtyřiceti pro nás," předesílá první trenér medvědů Kamil Šťastný s odkazem na neoddiskutovatelný fakt, že humpolecká Jiskra jako jediný tým dokázal v této sezoně obrat o body suverénní David servis.

Kouč Slavoje patrně pro dnešní první čtvrtfinále s Humpolcem, které se na krumlovském ledě bude hrát od 19 hodin, nesáhne k výrazným změnám v sestavě.

„Dobrou zprávou je, že bychom kromě dlouhodobě zraněného Zdeňka Uhlíře měli být kompletní. Nikdo další se mi do dneška (pozn. – do čtvrtečního odpoledne) neomlouval. Čekáme ještě jak dopadne žádost Míry Lukeše o snížení trestu po odpykané půlce, ale já doufám, že mu disciplinárka vyhoví a bude v pátek hrát. K dispozici určitě bude Roman Uhlíř, který byl minule s Hlubokou vyloučen do konce zápasu. Jednalo se ovšem u něj o první vyšší trest a stopka následuje až při druhém. Ale pozor! Tresty ze základní části se přenášejí do play off, takže si už musí dát pozor, a to samé platí i pro obránce Štěrbu," připomíná kouč dvojici stopkou ohrožených medvědů.

A jaký mají medvědi na Jiskru recept?

„Humpolec se mi ve vzájemných soubojích herně líbil. Má ve svém kádru několik velmi slušně technicky vybavených hokejistů a zároveň hraje hodně důrazný hokej. To nám někdy trochu chybí a v tom se musíme zlepšit. Samozřejmě věřím svému týmu a věřím, že do semifinále postoupíme!" odhodlaně říká první muž lavičky medvědů Kamil Šťastný.

My závěrem dodejme, že po dnešním prvním čtvrtfinále v Českém Krumlově se na dvě výhry hraná série přesune v neděli do Humpolce. Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy by se případný rozhodující třetí duel hrál ve středu 17. února od 19 hodin opět v krumlovském podzámčí.

Při nerozhodném stavu po šedesáti minutách následuje desetiminutové prodloužení a pak samostatné nájezdy.