Organizátoři zde připravili vše pro dovednostní soutěže a následně samotný zápas," poreferoval Miloslav Faltus z Tělovýchovné jednoty Hraničář Malonty.

První dovednostní soutěž spočívala v nejrychlejším zajetí jednoho okruhu. "Tuto soutěž vyhrál Jiří Kubát starší v čase 12,20 vteřin a stal se tak historicky prvním soutěžícím, který si převzal pohár za vítězství v individuální soutěži. Následně se po spravedlivém rozházení hokejek, jak to na vsi chodí, soutěžící rozdělili na modré a oranžové družstvo a rozehráli celodenní zápas."

Po první třetině proběhla další dovednostní soutěž: přesnost střelby na terč na čas s pěti puky. "Vítěz z celkem pěti možností trefil dva terče v čase 5,07 s. Stal se jím Míra Gažák (úplný David Pastrňák, rodák z Havířova a hájící barvy Bostonu). Vzhledem k tomu, že jsme měli jen jednoho gólmana, tento se na druhou třetinu přesunul k družstvu oranžových. Po této třetině byla opět naplánována dovednostní soutěž," dodal Miloslav Faltus.

Pořadatelé připravili pro družstva slalom s pukem mezi metami, kde s časem 1,16 minuty vyhráli modří a byla zahájena třetí třetina. "Tuto okořenila klasická bitka mezi borci Robert Oťas Debnár vs. Jiří Kubát – nakonec nerozhodně. Utkání skončilo 6-6 a rozhodovalo se v samostatných nájezdech. Úspěšnější byli modří a celkově zápas vyhráli 2-1 po samostatných nájezdech. Samozřejmě zde nešlo o výsledek, ale o krásný zážitek a super pocit z příjemně stráveného dopoledne," pochvaloval si Miloslav Faltus. "Na úplný závěr skvělé akce bylo vyhodnocení jednotlivých soutěží, focení a občerstvení v podobě jihočeské česnečky a domácího tataráčku. Všem děkujeme za hladký průběh, který se obešel bez větších zranění."

Při přípravě kluziště stačilo led strojově zamést a následně přes textílii prolít vodou asi 380 litry teplé vody. Hlavními organizátory akce byli Vladimír Uhlík a Robert Debnár.