Medvědi v bitvě ze špičky tabulky v přímém souboji o druhé místo vyzvali obhájce titulu v barvách veselské Lokomotivy, na jejímž ledě v prvním vzájemném utkání vyhráli v poměru 6:3. V odvetě ale bylo všechno jinak…

Č. Krumlov - Veselí 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)

Hned v první pětiminutovce slavojáci s přehledem přestáli úvodní oslabení a vypadalo to, že bude k vidění vyrovnaná partie. Misky vah na stranu hostů se však začaly přiklánět od 8. minuty, kdy houštinu těl před domácí svatyní od modré propálil Chlaň – a Lokomotiva vedla. Za další tři minuty, v momentě, kdy vyloučený Marek naskakoval z trestné lavice na led, přidali Veselští dorážkou Čápa druhou trefu. Krumlovská lavička okamžitě reagovala oddechovým časem, ale ani pak se hra medvědů nijak výrazně nezvedla. Hosté byli u všeho dřív, vyhrávali osobní souboje a do první sirény přichystali ještě jeden úder. V 17. minutě hosté využili přesilovku při vyloučení Migla a do kabin odcházeli s výmluvným tříbrankovým náskokem.

Do druhé třetiny doznala už tak prořídlá sestava medvědů další ztráty, když zranění do hry nepustilo Machálka, a tak domácí dohrávali jen na čtyři obránce. V tomto dějství se hra přece jen opticky více vyrovnala, přesto nadále nebezpečnější byli hosté, kteří zaměstnávali brankáře Lukeše zejména při častých přesilovkách. Slavojáci si vypracovali snad jedinou kloudnou šanci, když v oslabení šli do brejku a z tandemu najíždějící Migl o vlásek minul branku hájenou pozorným Studničkou. Gól ovšem nepadl a po druhé siréně svítil na ukazateli stejný stav jako po úvodní dvacetiminutovce.

Kdo z přítomných diváků čekal, že medvědi se s tímto stavem pokusí ještě něco udělat v poslední třetině, ten byl zklamán. Naopak, s přehledem hrající Veselští zasadili skomírajícím medvědům ještě další tři údery a podtrhli debakl domácích barev. Ve 44. minutě hosté dobře zakombinovali a Michal snadnou dorážkou zvýšil na 0:4. O necelé dvě minuty později hosté využili další přesilovku a po trefě Dušáka to bylo už 0:5. Ve 48. minutě se pak na ledě strhla hromadná bitka a i v ní pohříchu tahali za kratší konec medvědi. Kvartet boxerů zamířil předčasně pod sprchy – a domácí dohrávali s družinkou. Poslední hřebíček do krumlovské rakve zasadili hosté třetí využitou přesilovkou, z niž Čáp pečetil na 0:6. Zelenobílí se nedočkali ani čestného úspěchu, když Studnička v závěru vychytal nájezd Štěpána a poradil si i s bombou Ulmana v přesilovce medvědů.

Fakta – branky: 8. Chlaň, 11. Čáp (Schmied), 17. Mikeska (Drs, Chlaň), 44. Michal (Arnold, Schmied), 45. Dušák (Kypta, Chlaň), 53. Čáp (Mikeska), vyloučení 17:8, navíc Ulman, R. Lukeš oba 10, Svačina 5+TH, Klíma (všichni Č. Krumlov) OK, Chlaň, Arnold (oba Veselí) oba OK, využití 0:3.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Svačina, Vondrouš, Ulman, Migl ml., Machálek – Štěpán, Svěchota, Klíma – Marek, Z. Uhlíř, M. Lukeš – Matlášek, Vondřich, R. Fučík.

Zklamaný kouč

„Je to ostuda a nic jiného než ostuda! Stydím se za to, co jsme předvedli. Hned po zápase jsem toho chtěl nechat, ale už jsem se z toho trochu vyspal…" řekl i s odstupem evidentně zklamaný krumlovský trenér Vilém Migl starší a pokračoval: „Byl to jednoznačně nejhorší zápas a nejhorší výkon v sezoně. Prohrát se může, ale musí to na ledě nějak vypadat. Musí být vidět aspoň bojovnost, ale ani ta v naší hře nebyla. Něco si v kabině řekneme, všichni slibují hory doly, ale pak to neplatí. Navíc hrajeme s minimálním počtem hráčů a není moc šancí sestavu proházet. Teď jsme dohrávali v devíti, což je strašné. Musím ovšem uznat i kvalitu soupeře. Jak jsme Veselí přehráli v prvním zápase na jeho ledě, tak stejně nám to vrátili. Hosté bojovali, víc chtěli, podržel je brankář, což u nás tentokrát neplatilo. V našem týmu opravdu nenajdu jediného hráče, kterého bych mohl aspoň za minimální snahu vyzdvihnout."

Za reparátem ven

Českokrumlovští si zapsali třetí porážku v sezoně a opustili třetí příčku průběžné tabulky, kde je vystřídal českobudějovický David servis. A právě s tímto soupeřem z krajské metropole se budou medvědi pokoušet o reparát v dalším dějství. Páteční duel se Žirovnicí byl odložen, a tak se slavojáci představí v sobotu 14. prosince od 18 hodin na ledě Pouzar arény.