Hokejisté krumlovského Slavoje zítra domácím zápasem s Humpolcem vstoupí do nového ročníku krajské ligy 2013/14.

Na startovní čáře sezony jsme hovořili s prvním trenérem medvědů Vilémem Miglem starším, který nám nejprve přiblížil změny v kádru mužstva: „Při srovnání s minulou sezonou zůstal manšaft prakticky stejný. Odchody nejsou žádné a příchody máme tři. Z Ameriky se vrátil zkušený Tomáš Ulman. Vrací se i brankář Radek Lukeš, který sice byl už minulou sezonu, ale kvůli práci v zahraničí nemohl trénovat. Teď už má práci v Čechách a je zpátky natrvalo. To je pro nás samozřejmě velká posila. Když má den, tak je výborný, ale nesmí v něm takzvaně bouchnout saze, což má asi společné s bráchou. A nově přichází ještě obránce David Machálek z David servisu, který tady už dříve hrával a teď projevil zájem u nás zase hrát," vypočítává kouč a ještě dodává: „Celkově je v širším kádru přes dvacet hráčů. Lidí by tedy mělo, pokud se všichni zapojí, být dost. Na začátku nebude pouze Unger, který má ještě trest z minulé sezony."

A jakou absolvovali zelenobílí letní přípravu?   

"S hrubou  fází jsme začali už v květnu a až do konce července se scházeli dvakrát týdně, jednou v posilovně a pak na výbězích venku. Tady musím říct, že ale zase chodili stále jen ti samí kluci, a to ti, které to baví a hokej chtějí dělat. Třeba Budějovičáci jezdili všichni, ale problém byl u domácích, hlavně u těch mladých. Kluci jsou to šikovní, ale přístup nemají žádný," stýská si první muž lavičky a jasně říká: „Otevřeně jsem jim řekl, že pokud nebudou zařezávat, tak prostě nebudou hrát!"

Ve finiši přípravy se slavojáci už dostali na led a sehráli postupně tři přípravné zápasy, když prohráli ve Strakonicích (1:7), zvítězili v Soběslavi (10:5) a v generálce minulou neděli padli doma s Hlubokou (1:3).

„Musím říct, že první dva přáteláky byly bez ohledu na výsledky herně velice dobré. Ve Strakonicích jsme se sešli, kluci hráli dobře a po většinu  zápasu byli lepší. Doplatili jsme ovšem na naší starou bolest, kterou je disciplína. Dostali jsme v poslední třetině jeden trest do konce, navíc osobní trest na pět minut, v oslabení pak čtyřikrát inkasovali – a bylo hotovo. V Soběslavi jsme už prohrávali o tři góly, ale pak nám to začalo padat a vysoko se vyhrálo. Naopak, vůbec nám nevyšla poslední příprava. Hluboká na rozdíl od nás byla komplet a po prostřídání našich brankářů rozhodla. Tím ovšem nechci svádět porážku na náhradního brankáře, protože taková situace může nastat i v mistrovských zápasech. Generálka se nám prostě nepovedla, na čemž se znovu podepsala už zmíněná disciplína. Měli jsme zase deset vyloučených, což je opravdu hodně. Na tom musíme stále pracovat a disciplínu výrazně zlepšit," ví kouč.

A s jakými vyhlídkami  jdou medvědi do nové mistrovské sezony?

„Naším prvořadým cílem znovu je postup do vyřazovací části. To znamená vyvarovat se špatnému začátku jako loni a nehonit pak všechno na poslední chvíli. I tady ale zase všechno začíná od herní kázně a disciplíny jako takové. A play off? To už je pak jiná soutěž, kde záleží na mnoha věcech. Každopádně chceme mít o něco delší sezonu než loni, aby se zase nestalo, že kluci už v únoru neměli do čeho píchnout. Mým přáním je dostat se aspoň do druhého kola play off, tedy do semifinále. Krajská liga je vyrovnaná, nový kromě Písku, který se spojil s Radomyšlí, tady nikdo není, a tak je to otevřené a stát se může všechno. Už pamatujeme sezony, kdy třeba osmý tým po základní části celou soutěž vyhrál.  Osmí být ale nechceme, věřím, že budeme výš."

V prvním kole nové sezony, jak již bylo řečeno, se Českokrumlovští, stejně jako loni, utkají na domácím kluzišti se soupeřem z Vysočiny.

„S Humpolcem se doma vyhrálo, ale pak přišla špatná série. Doufám, že letos zopakujeme vítězný začátek a pak už to bude trochu jinak. Důležité je, že bychom měli být na první zápas kompletní. V přípravě se výborně jevil třetí útok, kde jsme ke zkušenému centrovi Vondřichovi dali na křídla mladíky Romana Fučíka a Klímu, kluci hráli velice dobře a byla to naše nejlepší lajna," rozjímá trenér a závěrem doplňuje: „Chtěl bych samozřejmě pozvat diváky a fanoušky na naše zápasy. Věřím, že jsme schopni zase hrát takový hokej, na který se bude dát dívat a fanoušci si na něj najdou cestu," uzavírá kormidelník  krumlovských medvědů Vilém Migl.