Dnes bude prvními zápasy čtvrtfinálových sérií rozehrána nadstavbová vyřazovací část krajské ligy hokejistů.

Po loňské nevydařené sezoně, kdy hokejisté českokrumlovského Slavoje do play off vůbec nepostoupili, se tentokrát nadstavba týká i medvědů.

„Loni jsme play off nehráli a předloni vypadli hned v prvním kole. Tentokrát chceme být úspěšnější a naším cílem je dojít co nejdál,“ s rozhodností v hlase předesílá trenér po základní části třetích medvědů Jiří Kučera.

V základní části bronzovému týmu krumlovského Slavoje se ve čtvrtfinále postaví šestá Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, s níž mají medvědi v této sezoně vyrovnanou bilanci (doma 7:5, venku 5:10).

„Soupeře dobře známe. Veselí hraje důrazný hokej před brankami v útočném i obranném pásmu. Musíme k zápasům přistoupit maximálně zodpovědně a hlavně se vyvarovat častému vylučování, protože právě přesilovky v předchozích zápasech rozhodovaly,“ má jasno kouč Kučera a ke stavu kádru Slavoje před čtvrtfinálovými zápasy doplňuje: „Do nadstavby jdeme se stejnými hráči. V přestupním termínu, který končil koncem ledna, jsme ani nikoho nového nehledali. V případě nějakých výpadků mužstvo doplníme dalšími mladíky z naší juniorky. V základu už stabilně hraje Gallistl, dle potřeby nastupoval Klíma a v záloze je i brankář Pícha. Možná ale budou změny, protože v posledním zápase se zranil právě Gallistl a Vodička je nemocný. Dlouhodobě pak chyběl Vachulka, který by už ale chtěl do play off zasáhnout, dále po operaci ramene absentuje Malák a nyní z pracovních důvodů vypadl ještě Marek. Věřím však, že se s tím vyrovnáme a pokud zopakujeme výkon z poslední třetiny proti Radomyšli, tak můžeme dojít daleko. Mužstvo má bojovného ducha a charakter! A hrajeme teď hokej, který se musí líbit,“ zve fanoušky do hlediště kouč Jiří Kučera.

My jen dodejme, že všechny série play off se hrají na dva vítězné zápasy. Pokud jakýkoliv duel skončí v základní hrací době nerozhodně, následuje desetiminutové prodloužení. Když bude vyrovnáno i po nastavení, přicházejí na řadu trestná střílení.

Play off tedy začíná dnes, odvety jsou na programu v neděli 12. února, případný rozhodující třetí zápas by se hrál ve středu 15. února na ledě po základní části lépe postaveného týmu.