V dramatickém utkání medvědi nakonec potvrdili roli papírového favorita a oplatili soupeři prohru z prvního vzájemného utkání, čímž si pojistili kýženou třetí příčku v tabulce.

Č. Krumlov - Božetice 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)

Začalo se oboustranně svižně a už ve 2. minutě měli domácí první velkou šanci. Od modré pálil Migl, ale dorážející Vondřich puk do odkryté branky nenasměroval. Na druhé straně o chvíli později zvonila tyč za zády brankáře Vojty. Od 7. minuty pak hráli zelenobílí první přesilovku, ale kromě šance Ulmana branku hostů vážněji neohrozili. Přesto se od této chvíle přestěhovala iniciativa viditelně na domácí hole, ale medvědi se předháněli v zahazování šancí, včetně nevyužité krátké dvojnásobné početní výhody. Největší příležitost k otevření skóre tak paradoxně měli bránící hosté, ale sólový nájezd Tajbla gólman Vojta bravurně vychytal. Vysvobození pro domácí přinesla až ukázková spolupráce Matláška se Zdeňkem Uhlířem, po které posledně jmenovaný ve 20. minutě do prázdné branky dal na 1:0. Za zmínku jistě stojí, že tato trefa byla jubilejním – stým – zásahem medvědů do černého v této sezoně.

Ještě lépe se pak medvědům dýchalo po necelých dvou minutách druhé části, kdy se v přesilovce od modré trefil Migl na 2:0. A když o chvíli později krumlovský kapitán Štěpán po nahrávce Romana Uhlíře zvyšoval už na 3:0, vypadalo to s hosty špatně. Božetičtí ovšem nehodlali složit zbraně a v rozmezí čtyř minut dokázali stav srovnat. Naštěstí pro domácí se po polovině utkání do střelecké listiny zapsal i mladý obránce Gallistl a s nejtěsnějším náskokem pak šli medvědi i do poslední třetiny.

„Po rychlých gólech v úvodu třetiny jsme polevili, soupeř nás potrestal a rychlým srovnáním se vrátil do zápasu. My jsme neproměňovali šance a potom se doslova trápili. Naštěstí jsme dali čtvrtý gól,“ oddechl si po druhé dvacetiminutovce domácí trenér Jiří Kučera.

Už v první minutě poslední části pak po individuální akci Heidekera přidali domácí uklidňující pátý zásah – 5:3. Dvougólový náskok pak medvědi s přehledem drželi až do 55. minuty, kdy hosté vykřesali jiskru naděje trefou svého kapitána Straky – 5:4. Jenomže poslední slovo měli nakonec slavojáci, když po přihrávce Lukeše upravil Vondřich na konečných 6:4.

„Po domluvě v šatně jsme se ve třetí třetině herně zvedli, i když jsme znovu zahodili několik velkých šancí, což nás trápilo celý zápas. Hosty výborným výkonem držel ve hře brankář a my se jen těžko prosazovali. Celý tým ale šel odhodlaně za vítězstvím, čehož si cením. Mužstvo ukázalo bojovného ducha,“ hodnotil kormidelník Kučera.

Fakta – branky: 20. Z. Uhlíř (Matlášek), 22. Migl (Lukeš, Vondřich), 23. Štěpán (R. Uhlíř, Unger), 32. Gallistl (Homolka, Vondrouš), 41. Heideker, 59. Vondřich (Lukeš) – 24. Stejskal (Tajbl, Pešta), 27. Špale (Stejskal), 27. Kálal (Stejskal, Pešta), 55. Straka (Pešta), vyloučení 6:12, využití 1:0.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl, Heideker, Ulman, Vondrouš, Homolka, Gallistl – Matlášek, Vondřich, Lukeš – Štěpán, R. Uhlíř, Vodička – Unger, Z. Uhlíř, Svěchota, připraveni byli Brož a náhradní brankář Válek.

Českokrumlovští si čtrnáctou výhrou v sezoně přiblížili třetí příčku, kterou v posledním kole mohou potvrdit v přímém souboji se čtvrtou Radomyšlí, které budou oplácet prohru 3:4 z vlastního ledu.

„Chceme skončit třetí, abychom pak v prvním kole play off nenarazili na David servis. Potom bychom měli patrně Veselí, i když i to je nepříjemný soupeř,“ dodal na závěr trenér Jiří Kučera.