Krumlovští medvědi vykročili do nového roku spíše levou nohou, když na domácím ledě nepotvrdili jednoznačně roli jasného papírového favorita a v partii s humpoleckou Jiskrou si připsali jen dva bodíky za výhru na nájezdy, čímž přišli o pozici lídra průběžné tabulky, o kterou je zásluhou lepšího skóre připravil Písek.

Č. Krumlov – Humpolec 5:4 po náj. (2:1, 2:2, 0:1)

V prvním vzájemném utkání na Vysočině vyhráli medvědi přesvědčivě v poměru 6:3, ale odveta přinesla poněkud jiný obrázek. Krumlovští se sice brzy ujali vedení trefou osvědčeného střelce Kadlece, ale k navýšení náskoku se nedostali. V závěru první třetiny se do střelecké listiny zapsal i Miroslav Lukeš, jenomže soupeř byl také jednou úspěšný a do druhé části si nesl pouze jednogólové manko.

To pak v úvodu druhého dějství vzalo rychle za své a humpolečtí bojovníci už ve 23. minutě měli dokonce navrch po trefě zkušeného Hřebena – 2:3. Vývoj jako na houpačce však pokračoval a za další dvě minuty bylo srovnáno po gólu obránce Čížka. Další obrat poté završil krumlovský kapitán Vondřich, jenž ve 35. minutě dával na 4:3.

Těsný náskok medvědi v závěrečné dvacetiminutovce nepotvrdili – a přišel zákonitý trest. Hosté se v poslední minutě dostali do brejku a Hřeben poslal utkání do nájezdů. V penaltové loterii ovšem mají medvědi v této sezoně kladnou bilanci, což potvrdili i tentokrát. Miroslav Lukeš rozhodujícím nájezdem už potřetí v ročníku zajistil Slavoji bonusový druhý bodík.

„Na tréninku vypadalo všechno dobře, bohužel jsme to v zápase nepotvrdili. Možná jsme soupeře i trochu podcenili, ale hlavní bylo, že hráči nedodržovali stanovené pokyny. Nutno ale také poznamenat, že Humpolec hrál velmi dobře, předváděl důrazný hokej a zachytal mu gólman. To ale nemění nic na faktu, že náš výkon byl tentokrát bídný a nedalo se na to koukat. Přesto jsme nakonec mohli i vyhrát za tři body, ale závěr jsme hrubě nezvládli. V poslední minutě jsme propadli v útočné třetině a hosté z přečíslení dvou na jednoho čtyřicet vteřin před koncem vyrovnali," viděl utkání krumlovský kouč Kamil Šťastný, který ještě dodal: „Příště jedeme na David servis a pak máme doma Písek, to znamená dva klíčové zápasy v boji o výhodnější pozici pro play off. Abychom nevypadli z první čtyřky, tak musíme bodovat, ale to náš výkon musí být daleko lepší a zodpovědnější!"

Fakta – branky: 5. Kadlec (Machálek), 19. M. Lukeš (R. Uhlíř), 25. Čížek (Unger), 35. Vondřich (Machálek, Štěrba), rozh. nájezd M. Lukeš – 19. Holec (Hubata), 22. Brychta (Dvořák), 23. Hřeben (Knězů), 60. Hřeben (Brychta), vyloučení 6:8, využití 2:1, v oslabení 1:0, rozhodčí: Čáp – Lang, Schlixbier, 100 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Šalanda, Štěrba, Machálek, Čížek, Šimek, Matlášek – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – Unger, Svěchota (od 21. J. Fučík), Marek.

V příštím kole se medvědi představí v sobotu 10. ledna ve šlágru 18. kola na ledě budějovického David servisu (první zápas prohra Slavoje 3:4 po nájezdech). Další domácí střetnutí pak sehrají v neděli 18. ledna, kdy v taháku 19. kola přivítají aktuálně první Písek (první zápas výhra medvědů 5:4 po nájezdech).