A podařilo se, i když medvědi měli po dvou odehraných třetinách jednogólové manko.

Hluboká – Č. Krumlov 1:5 (0:0, 1:0, 0:5)

První dvacetiminutovka skončila bez branek. I když herní převaha byla na straně hostujícího favorita, tak domácí gólman Dašek i krumlovský Vojta drželi čisté konto.

O první zápis se postaral až ve 35. minutě domácí Petr Bělohlav, jenž trefou od modré otevřel skóre – 1:0. Ještě před tím hosté střelou Cifreunda při přesilovce orazítkovali tyč, ale do kabin se po druhé siréně šlo za nejtěsnějšího vedení domácích rytířů.

Chléb se lámal v posledním dějství, kdy hokejovější slavojáci během krátkého časového úseku za pět minut vývoj utkání dokonale otočili. K obratu zavelel centr druhého útoku Roman Šulčík, jenž dvěma trefami otočil stav na 1:2. Pak se dvakrát do střelecké listiny zapsal Roman Uhlíř a poslední slovo symbolicky patřilo krumlovskému kapitánovi Jiřímu Vondřichovi, jenž usměrnil přihrávku Romana Uhlíře do sítě na výsledných 1:5.

„Prakticky od začátku jsme měli převahu, ale hráli jsme zbytečně komplikovaně a v koncovce se nám nedařilo. Postupem času jsme začali dominovat i kondičně a v závěru soupeře fyzicky a kvalitou přejeli. Domácí příliš šancí neměli, ale Vojta už stabilně byl velice jistý," vyzdvihl tradiční oporu mezi tyčemi krumlovský kormidelník Kamil Šťastný a ještě dodal: „Měli jsme tentokrát problém s obránci, a tak doufám, že zraněný Andrýsek se dá rychle dohromady. Dříve než po Novém roce to ale bohužel nebude."

Fakta – branky: 35. P. Bělohlav (Miler, Černý) – 41. Šulčík (Čížek), 45. Šulčík (M. Lukeš, Z. Uhlíř), 46. R. Uhlíř (Vondřich, Kadlec), 55. R. Uhlíř (Malovec), 58. Vondřich (R. Uhlíř, Kadlec), vyloučení 9:7, využití 0:1, rozhodčí: Macák – Deim, Kubíček, 200 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Čížek, Malovec, Machálek, Cifreund, Gallistl – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – M. Lukeš, Šulčík, Z. Uhlíř – Fučík, Unger, Klíma.

Krumlovští si osmou výhrou v sezoně podrželi na čele tabulky krajské ligy čtyřbodový náskok před Milevskem.

V příštím dějství je čeká domácí zkouška v podobě nedělního utkání s průběžně čtvrtým béčkem Tábora (17.00).

„Uvidíme, s jakým týmem Tábor přijede, ale tento zápas nás určitě prověří daleko víc. Ale čím kvalitnější soupeř, tím větší výzva, a to máme rádi!" těší se trenér Kamil Šťastný.