Čtrnácté pokračování krajské ligy zavedlo hokejisty českokrumlovského Slavoje na led strakonického HC.
Medvědi měli v důležitém utkání bodově vyrovnaných týmů ze středu tabulky oplácet soupeři porážku z vlastního ledu (3:4), což se jim přes tentokrát dobrý výkon nakonec nepodařilo.

Drama v závěru

Strakonice – Č. Krumlov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1). Po opatrnějším úvodu jako první zahrozili domácí. V 5. minutě si na přihrávku z rohu najel před branku Hrubý, ale Vojta byl připraven. Za chvíli se na druhé straně dostali hosté do přečíslení, proti střele Lukeše však stejně dobře zakročil i Špiler. Medvědi byli postupně stále nebezpečnější a domácí gólman se měl co ohánět i při střelách Vondřicha a Z. Uhlíře.  V závěru třetiny potom měli domácí bezmála minutovou dvojnásobnou přesilovku, jenomže na krumlovskou obranu si nepřišli, a tak se do kabin po první siréně šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé části měli  dvakrát v rychlém sledu početní výhodu slavojáci – a skóre se už měnilo. Po vyhraném buly posílal Roman Uhlíř puk z rohu před branku a kotouč propadl Šillerovi mezi betony až do sítě – 0:1. Jenomže radost vydržela medvědům jen pár minut, když Bouška po nahození před branku pohotovou dorážkou srovnal na 1:1. A za další minutu už domácí vedli. Přes celé kluziště projel Šťastný, od modré vyslal prudkou střelu a puk vysokým obloukem přelétl Vojtu na 2:1. V polovině utkání sahali hosté po vyrovnání, když v přesilovce zakombinovali R. Uhlíř se Svačinou, před kterým zívala odkrytá branka, ale krumlovský hráč netrefil. A za chvíli přišel trest. Přesilovku hráli domácí a Šťastný zblízka doklepával už na 3:1.

Do poslední třetiny vyrukovali medvědi s ještě větším důrazem, vynutili si převahu, ale s efektivitou byli stále na štíru. Po pasu Štěpána měl největší šanci R. Uhlíř, ale z ideální pozice Špilera nepřekonal. Deset minut před koncem pak hosty potkala další rána, když vinou zraněného zápěstí musel ze hry odstoupit Zdeněk Uhlíř. Medvědi ovšem neskládali zbraně o podařilo se jim závěr ještě zdramatizovat. Dvě minuty před koncem byl vyloučen domácí Řehoř a hosté se druhou využitou přesilovkou zápasu dostali do kontaktu. Po vyhraném buly Štěpán nahrál z první na Romana Uhlíře, který v čase 58:11 z velkého úhlu propálil Špilera na 3:2. Poté Krumlovští odvolali Vojtu a zkusili power play. Po Miglově nahození měl vyrovnání na holi Lukeš, ale strakonický gólman mu stačil skočit do střely. A za chvíli přišel trest, když domácí devatenáct vteřin před poslední sirénou trefou Kadlece do prázdné branky pečetili na výsledných 4:2.

Fakta – branky: 25. Bouška (Čadek), 26. Samek (Šťastný), 37. Šťastný (Kadlec), 60. Kadlec (Šťastný) – 22. R. Uhlíř (Unger), 59. R. Uhlíř (Štěpán), vyloučení 11:8, navíc Pitel a Řehoř (oba Strakonice) 10 OT, využití 1:2, rozhodčí: Drha –  Gruber, Kyml, sledovalo 400 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl ml., Matlášek, Svačina, Vachulka, Šalanda, Marek – Klíma, Vondřich, Lukeš – Štěpán, R. Uhlíř, Unger – Svěchota, Z. Uhlíř, Vodička (Příchovský, od 50. za Z. Uhlíře), připraven náhradní brankář Válek.

Malá efektivita

Krumlovský trenér Vilém Migl starší po utkání na strakonickém ledě řekl:

„Musím říct, že jsme určitě odehráli nejlepší utkání venku, ale bohužel znovu bez bodového vyjádření. Je to pořád stejná písnička. Hráli jsme dobře, po většinu zápasu byli lepším týmem, ale prostě a jednoduše nedáváme góly.  První polovina zápasu byla zcela jasně v naší režii, zaslouženě jsme se ujali vedení, ale pak dostaneme zbytečné a laciné góly. V poslední třetině pak byl poměr střel 16:4 v náš prospěch, ale nic z toho. V závěru jsme už hráli vabank a nevyšlo to. Hráčům nemám co vyčítat, pochválit tentokrát mohu opravdu všechny, ale stále doplácíme na špatnou koncovku a malou efektivitu střelby. V těžké venkovní sérii máme teď před sebou dvojkolo. Na ledě suverénního David servisu asi žádný zázrak čekat nemůžeme, ale v neděli je už třeba bodovat, abychom nespadli na hranu osmičky!"

Pátek a neděle

I v dalším pokračování čekají krumlovské hokejisty výjezdy na ledy soupeřů. Medvědi po sedmé prohře v sezoně klesli v průběžné tabulce z pátého na sedmé místo. Pozici v osmičce pojedou hájit už v pátek do nové Pouzar arény, kde nyní hraje lídr v barvách budějovického David servisu (1. zápas 2:7). V neděli se pak medvědi představí na píseckém ledě v hájemství aktuálně vyrovnané a průběžně osmé Radomyšle, kterou slavojáci doma přestříleli v poměru 6:3.

Další výsledky 14. kola KLM: Tábor B –  J. Hradec B 8:4, Soběslav – DS ČB 3:6, Humpolec – Radomyšl 2:1 po náj., Hluboká – Vimperk 5:2, Božetice – Veselí 2:3.