Č. Krumlov – Humpolec 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Deka z předchozích nevydařených vystoupení však byla na medvědech znát a hned v úvodu prohrávali po gólu Lazorišáka (v minulosti oblékal dres Slavoje). Až zlepšeným výkonem ve druhé polovině úvodního dějství se medvědům povedlo během sedmi minut otočit na 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce nejprve hosté využili početní výhodu a korigovali na rozdíl gólu. V polovině utkání však dvoubrankový náskok domácím vrátil střelecky disponovaný Zdeněk Uhlíř. Ten pak v závěrečném dějství při přesilovce zkompletoval hattrick. Poslední slovo pak patřilo kanonýrovi Romanu Uhlířovi, jenž pečetil zaslouženou výhru Slavoje v poměru 6:2.

„Jsem rád, že jsme zlomili nepříznivou šňůru, ale nebylo to vůbec jednoduché. Z naší strany to bylo upracované a předchozí nezdary se na mužstvu rozhodně podepsaly. Proto musím za výborný výkon pochválit třetí pětku, která se postarala o čtyři ze šesti našich gólů. Zmínit musím i neúnavného bojovníka Vondřicha, který stále ukazuje důraz po celém hřišti a dostává se do šancí, i když momentálně se mu lepí smůla na hokejku. Znovu jsme ovšem měli nadměrné množství vyloučených, což se mi nelíbí. Chyběli nám zraněný Homolka a ze studijních důvodů Vodička. Utkání pak vinou svalového zranění nedohrál Marek a vypadá to, že vypadne na delší dobu. Před těžkým zápasem ve Strakonicích nás ubývá, přesto věřím, že tam uhrajeme dobrý výsledek,” při hodnocení obrátil kouč medvědů Jiří Kučera pozornost už na příští zápas, v němž se aktuálně sedmadvacetibodoví a v tabulce třetí Českokrumlovští představí zítra na ledě lídra ze Strakonic (30 bodů).

Fakta – branky: 12. Unger (Svěchota), 17. Z. Uhlíř (Unger, Ulman), 19. Migl (Z. Uhlíř, Štěpán), 31. Z. Uhlíř (Ulman, Štěpán), 44. Z. Uhlíř (Svěchota, Migl), 52. R. Uhlíř (Příchovský, Štěpán) – 3. Lazorišák (Drábek), 26. Dvořák (Lazorišák), vyloučení 9:6, navíc Brůha (ČK) a Hána (H) oba 10 minut os. trest, využití 1:1.

Sestava Slavoje: Vojta – Matlášek, Heideker, Ulman, Vondrouš, Migl, Brůha – Lukeš, Vondřich, Marek – Příchovský, R. Uhlíř, Štěpán – Unger, Z. Uhlíř, Svěchota, připraven náhradní brankář Bednařík.