V partii třetího s posledním týmem průběžné tabulky byly karty rozdány jasně, navíc medvědi měli co napravovat po minulém dvouciferném debaklu ve Veselí, ale na splnění role papírového favorita se nadřeli asi víc než se čekalo.

Č. Krumlov - V. Radouň 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Před úvodním hvizdem všichni přítomní na stadionu minutou ticha uctili památku v neděli zesnulého bývalého prezidenta republiky Václava Havla a tento smutný moment jakoby se na aktérech utkání podepsal. Hrál se oboustranně neurovnaný hokej s minimem šancí. Medvědi hned v úvodu ubránili přesilovku soupeře při vyloučení Heidekera a pak při vlastní početní výhodě viditelně převzali iniciativu, ale bez efektu. Nejblíže k otevření skóre tak byli překvapivě hosté, když po jednom z jejich ojedinělých protiútoků za Vojtou zvonila tyč domácí svatyně. Po první siréně se však šlo do kabin za bezbrankového stavu. Za zmínku stojí jen častá vyloučení na obou stranách a trest do konce utkání pro hostujícího Sedlačíka za nesportovní chování.

Po půlminutě hry ve druhé části přišel důležitý moment, kdy Vojta nezkrotil neposedný puk po střele od modré, i s kotoučem spadl do branky, hosté se radovali, ale hlavní arbitr pouze rozpažil. Na druhé straně měl za chvíli vedoucí trefu na holi Unger, ale ze samostatného nájezdu přestřelil. Kouzlo hostujícího brankáře Houdka slavojáci odčarovali až ve 25. minutě při vlastním oslabení. To důrazným napadáním vybojoval puk v útočném pásmu krumlovský kapitán Štěpán, vzápětí našel před branku najíždějícího Romana Uhlíře, který střelou mezi betony otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později se Slavoji naskytla možnost dvojnásobné početní výhody, při které rychlou kombinaci domácí první formace po přihrávce Lukeše střelou do odkryté branky zakončil Vondřich – 2:0. Za chvíli po krásném sólu přes půl hřiště byl v jasné šanci faulován agilní R. Uhlíř, ale místo trestného střílení hráli domácí znovu v pěti proti třem, podruhé však už tuto výhodu nezužitkovali. U hostů měl kontaktní branku na holi Fidler, ale jeho nájezd skvěle zneškodnil Vojta. Do poslední části si tak medvědi nesli dvoubrankový náskok.

Definitivní klid do domácích řad přinesla 44. minuta, kdy si při hře ve čtyřech Lukeš efektní rybičkou zpracoval dlouhý pas R. Uhlíře, vzápětí ujížděl sám na Houdka, kterého nekompromisní ranou propálil na 3:0. Hostům ještě za další tři minuty svitla jiskérka naděje, když nájezd dvou na jednoho zakončil pěkným blafákem Kolář na 3:1, ale veškeré naděje Radouňských vzápětí zase pohasly. V 52. minutě totiž domácí využili druhou přesilovku v utkání a Roman Uhlíř po kombinaci na jeden dotyk zvyšoval na 4:1. Konečnou podobu výsledku dala 57. minuta, kdy domácí matadoři Ulman se Štěpánem vyšachovali hostující obránce a Roman Uhlíř střelou z mezikruží zkompletoval svůj hattrick a zpečetil jedenáctou výhru medvědů v sezoně, kterou si Slavoj pojistil bronzový stupínek v průběžné tabulce – 5:1.

„Zápas to byl z naší strany hodně upracovaný a hlavně v jeho první polovině s řadou nevyužitých šancí. I když nám to dlouho nešlo zlomit, tak na hráčích stále byla vidět touha po vítězství. Za snahu a bojovnost proto musím pochválit celé mužstvo, i když výkon nebyl úplně podle představ. Zodpovědnost na sebe vzali zkušení. Pro nás je hodně důležité, že se střelecky už zase daří Romanu Uhlířovi, který už podruhé zaznamenal hattrick. Cením si i toho, že jsme se tentokrát neuchylovali ke zbytečným faulům a naopak těžili z častého vylučování soupeře, kterému tím ubývaly síly,” hodnotil po vítězné tečce medvědů v tomto kalendářním roce českokrumlovský trenér Jiří Kučera.

Fakta – branky: 25. R. Uhlíř (Štěpán, Ulman), 27. Vondřich (Lukeš, Heideker), 44. Lukeš (R. Uhlíř, Vondrouš), 52. R. Uhlíř (Ulman, Vondrouš), 57. R. Uhlíř (Štěpán, Ulman) – 47. Kolář (Navrátil), vyloučení 6:14, navíc Sedlačík (Velká Radouň) 10 a do konce, využití 2:0, v oslabení 1:0, rozhodčí: Janovský – Drha, Zelenka, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl, Heideker, Ulman, Vondrouš, Homolka, Gallistl – Klíma (od 41. Brož), Vondřich, Lukeš – Matlášek, R. Uhlíř, Štěpán – Unger, Svěchota, Vodička, připraven náhradní brankář Bednařík.

Po Novém roce

Další utkání sehrají Českokrumlovští až v neděli 8. ledna 2012, kdy je čeká vystoupení na ledě posíleného českobudějovického David servisu v čele s exligisty Štrbou a Robem.V prvním vzájemném utkání této sezony medvědi soupeře z krajské metropole doma udolali v poměru 3:2.

Další výsledky 17. kola KL: Veselí – Vimperk 6:3, Hluboká – David servis Č. Budějovice 4:7, Strakonice – Soběslav 7:4, Humpolec – Tábor 2:8, Radomyšl – Božetice 9:4.