Hokejisté krumlovského Slavoje po předchozím dvouciferném debaklu na ledě budějovického David servisu klesli v našlapané špičce tabulky na páté místo, a tak nejen měli co napravovat, ale hlavně potřebovali znovu bodově zabrat. Do podzámčí však přicestoval velmi silný soupeř v podobě lídra průběžného pořadí z Písku.

Český Krumlov - Písek 7:3 (2:0, 3:0, 2:3)

Medvědi ovšem začali proti papírovému favoritovi velmi aktivně a už po necelých pěti minutách měli k dobru dvoubrankový náskok. Nejprve se ve 2. minutě kolem levého mantinelu prodral píseckou obranou zkušený Štěpán, předložil puk najíždějícímu Svěchotovi, jenž pohotově otevřel skóre – 1:0.

Za další dvě minutky předvedla neméně povedenou spolupráci první útočná letka medvědů, Roman Uhlíř našel před brankou zcela volného Vondřicha a hostující gólman Kafka kapituloval podruhé – 2:0.

Písečtí disponující pouze dvanácti hráči do pole však nehodlali skládat zbraně a byli v dalších minutách hodně nebezpeční. Do cesty se jim však postavil výborný gólman Pícha, který za povedené zákroky hned několikrát sklidil potlesk domácích fandů. Nadále se hrál oboustranně rychlý a také slušný hokej bez vyloučených. První menší trest padl až čtyřicet vteřin před pauzou, ale slavojáci rozdělenou přesilovku nevyužili a do kabin si nesli nadějný dvoubrankový náskok.

Ve druhé dvacetiminutovce, jakmile se síly na ledě opět srovnaly, se nejprve taktovky chopili Písečtí a na krátkou pětiminutovou pasáž medvědy zatlačili. Krumlovská defenzíva v čele s pozorným Píchou však odolávala a medvědi vzápětí zase zvedli hlavy. Kadlec ještě zblízka ležícího gólmana nepřekonal, ale ve 25. minutě už to bylo o tři branky, když důraz osvědčil Klíma a střelou po ledě zvýšil na 3:0.

Na druhé straně předvedl Pícha ukázkový semafor a následně si poradil i s nájezdem píseckého kapitána Sýbka. To už se hrálo víc než půl zápasu bez jediného vyloučeného krumlovského hráče. Až ve 31. minutě putoval za katr obránce Gallistl, kterého však za vzájemnou strkanici doprovodil i jeden z píseckých hokejistů. Vzápětí Píchovi pomohla tyčka, ale více prostoru na ledě při hře ve čtyřech vyhovovalo domácím. Ve 31. minutě se zelenobílí dostali do přečíslení, které přihrávající kapitán Vondřich s pohotově z voleje zakončujícím Kadlecem vyřešili na jedničku – 4:0.

A při dalším nájezdu dvojice Vondřich a Roman Uhlíř již diváci křičeli gól, ale puk jen proskotačil podél brankové čáry mimo tyče. Od 34. minuty se pak domácím naskytla dlouhá čtyřminutová přesilovka, kterou bleskově využili, a to již po patnácti vteřinách. Od modré napřáhl obránce Štěrba, puk zazvonil o tyčku a zapadl za záda bezmocného Kafky, pro kterého to byl poslední moment v utkání. Místo mezi píseckými tyčemi následně zaujal brankář Pipek, který už do druhé sirény moc práce neměl. Více se na druhé straně zapotil Pícha, který ale nadále podával skvělý výkon, když znovu zneškodnil několik těžkých střel a vychytal i nájezd zcela osamoceného Procházky. Medvědy tak po druhé části hřál výmluvný pětibrankový polštář.

Kouzlo krumlovského fakíra však hosté přece jen v poslední části zlomili, když po čtyřech minutách skóroval Mošovský a snížil na 5:1. Jenomže za další čtyři minuty vrátil medvědům pětibrankový odstup v zápase podruhé skórující Klíma – 6:1. V závěru už medvědi trochu polevili v ostražitosti a dovolili hostům dvěma slepenými zásahy mezi 54. až 56. minutou korigovat na rozdíl tří branek – 6:3. Víc však už Písečtí nestihli. Naopak, v poslední minutě jeden z domácích tahounů Roman Uhlíř pečetil svou výší jistě trochu nečekanou, ale nesporně zaslouženou, výhru Krumlovských sedmým gólem – 7:3.

Fakta – branky: 2. Svěchota (Štěpán, Kadlec), 4. Vondřich (R. Uhlíř, Čížek), 25. Klíma (Z. Uhlíř, Štěrba), 34. Štěrba (M. Lukeš, Z. Uhlíř), 48. Klíma (Z. Uhlíř, M. Lukeš), 60. R. Uhlíř (Čížek, Machálek) – 44. Mošovský (P. Procházka), 54. Slavík (P. Procházka), 56. Mošovský (O. Gába), vyloučení 3:4, využití 1:0, rozhodčí: Hamr – Malecha, Němec, sledovalo 130 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Machálek, Štěrba, Gallistl, Čížek, Matlášek, M. Šimek – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Svěchota, Štěpán, J. Marek. Připraven byl náhradní brankář Pavela.

Slova od kormidla

Českokrumlovský trenér Kamil Šťastný hodnotil vítězné domácí utkání takto:

„Po minulém debaklu v Budějovicích ani moc velká bouřka v kabině nebyla. Spíš jsme se snažili hráčům zdůraznit, že bez disciplíny a plnění taktických pokynů s nejlepšími týmy v kraji hrát nejde, což si naštěstí vzali k srdci a proti Písku to bylo znát. Povedl se nám začátek, dobře jsme bruslili, kluci hráli to, co jsme si řekli a využívali jsme šance. Také disciplína byla v pořádku, o čemž svědčí i malý počet vyloučených. Tady bych rád zmínil i dobře odřízený zápas ze strany rozhodčího. Sudí nevylučoval za každou malichernost, jako tomu bývá v jiných zápasech, nechal hráče hrát hokej, a ten se musel líbit i divákům. Trochu mě mrzí jen výsledek poslední třetiny, kdy naše koncentrace polevila a částečně jsme tím náš výkon degradovali. Je to škoda i kvůli výborně chytajícímu Píchovi, který si třeba mohl vychutnat čisté konto. Vedle gólmana ale pochválím celý tým a speciálně vyzdvihnu navrátilce do sestavy. S Klímou, Štěpánem, Čížkem a Gallistlem jsme byli úplně jiný tým a bylo to jasně vidět."

Českokrumlovští sesadili Písek z čela tabulky a jedenáctou tříbodovou výhrou v ročníku opět zamíchali tajenkou v neskutečně nabité špičce tabulky. Tam jim momentálně patří čtvrtá příčka jen o skóre ve společnosti dalších dvou čtyřicetibodových týmů a s jednobodovým náskokem před pátým béčkem Tábora. Na jeho ledě se medvědi představí v jubilejním dvacátém dějství a mají soupeři z města husitů oplácet prohru 2:5 z prvního vzájemného zápasu na svém stadionu.

„Každý bod tady bude důležitý a může rozhodovat. Jedeme do Tábora, doma máme Žirovnici a končíme v Milevsku – a nejlépe by bylo všechno vyhrát," odhodlaně říká kouč medvědů a dodává: „Já to vidím tak, že David servis bude určitě první, Veselí, které má z první pětky nejlepší los, skončí asi na druhém místě a my si to s Táborem a Pískem rozdáme o třetí až čtvrté místo. Do Tábora tedy jedeme vyhrát, protože rozhodovat mohou i vzájemné zápasy," burcuje Kamil Šťastný.

Další výsledky 19. kola KLM: David servis ČB – Humpolec 11:5, Strakonice – Tábor B 3:2, Hluboká – Žirovnice 1:4, Soběslav – Milevsko 3:6, Vimperk – Veselí 2:7.