Dnes bude prvními zápasy rozehrán nový mistrovský ročník 2014/15 krajské ligy hokejistů.

Měření sil oblastní elity bude opět mít dvanáctičlennou podobu v téměř stejném složení, když ve srovnání s předchozí sezonou pouze odstoupivší Božetice nahrazuje exligové Milevsko, jež po dlouhých čtyřiceti letech působení v celorepublikových soutěžích letos na jaře spadlo ze druhé ligy do kraje.

A do společnosti tradičních účastníků pochopitelně patří i hokejisté HC Slavoj Český Krumlov, kteří jdou do nové sezony s novým obsazením lavičky.

Trenérskou dvojici Migl starší a Kučera nyní střídá tandem Kamil Šťastný a Vilém Migl mladší. Posledně jmenovaný, v minulém ročníku ještě pilíř zadních řad medvědů, nám na startu řekl: „Vzhledem k výstavbě nových kabin na našem stadionu máme za sebou poněkud rozporuplnou přípravu. Začali jsme později než v jiných letech, na první tréninky jsme museli jezdit do Budějovic a hráči si všechno museli hradit. Teď před začátkem jsme už měli přípravu doma, ale všechny věci si musí kluci vozit sebou na trénink a pak zase domů. Rozhodně to tedy nebylo ideální a budeme se rozehrávat a dávat dohromady takzvaně za pochodu," připomíná Vilém Migl mladší a k přípravnému období ještě dodává: „Odehráli jsme jediný zápas, a to minulý týden ve Strakonicích, kde jsme na ledě loňského finalisty prohráli těsně 0:1. Předvedli jsme ale bojovný výkon, na kterém se rozhodně dá stavět."

Medvědi rozehrají novou sezonu dnes na kluzišti tradičního rivala z Veselí nad Lužnicí a příznivce zelenobílých barev jistě zajímá, s jakým kádrem jdou slavojáci do boje.

„Když to vezmu po jednotlivých řadách, tak na brankářském postu zůstává jedničkou Radek Lukeš. Druhý gólman Vojta ale odešel do David servisu, a tak dvojku bude dělat Válek, který už v áčku pár zápasů odchytal, a v případě potřeby budeme sahat do juniorky. To stejné platí i pro defenzívu. Z obránců s aktivní činností kvůli věku i pracovním povinnostem jsme skončili já a Tomáš Ulman. Na druhou stranu se ale vrátil domů Tomáš Heideker a novou tváří bude Roman Štěrba, který naposledy působil v druholigovém Milevsku. U něj se ale zatím vyřizují formality, takže na první zápas ve Veselí ještě nebude. A v útoku? Tam moc velké změny nejsou. Nikdo neodešel a přišel pouze Jan Kadlec na hostování ze Strakonic," vyjmenovává kouč.

V minulém ročníku krajské ligy medvědi s přehledem postoupili do play off, ale pak hned ve čtvrtfinále ztroskotali na pozdějším finalistovi ze Strakonic. S jakým cílem jdou zelenobílí do nového ročníku?

„Jak jsem řekl, musíme se vyrovnat s těžkými podmínkami. Kádr se navíc změnil a čeká nás tedy práce na konsolidaci týmu, a to za plného běhu. Přesto věřím, že i s omlazeným manšaftem to zvládneme. Prvotním cílem je postup do osmičky a pak v play off případně jít dál než do prvního kola," přeje si před startem trenér Vilém Migl mladší.