V roli jasného favorita hostili hokejisté krumlovského Slavoje u dna tabulky krajské ligy potácející se soběslavský Spartak.

Medvědi post lídra pořadí i přes komplikace v úvodu nakonec hladce potvrdili. Za zmínku jistě stojí, že v zelenobílém dresu se poprvé po roční pauze zaviněné zraněním na led vrátil „věčný smolař" útočník Zdeněk Uhlíř a hned se zapsal do statistik.

Č. Krumlov – Soběslav 8:1 (4:1, 3:0, 1:0)

Úvod utkání však vůbec nepřipomínal souboj týmů z opačných pólů tabulky. Aktivněji začali hosté, přitlačili profesorsky působící medvědy do defenzívy a gólman Vojta musel několikrát ukázat své kvality. Nepovedený vstup zelenobílých ještě podtrhl nešťastný moment už ze 2. minuty, kdy prudká rána jednoho ze soběslavských hráčů po nepředvídatelné teči zasáhla obránce Andrýska do obličeje. Následovala několikaminutová pauza k úpravě ledu a čerstvá krumlovská posila se v sanitním voze vydala na cestu do nemocnice, kde se bohužel potvrdily prognózy na těžké zranění (viz. níže vyjádření kouče Šťastného). Poté medvědi ubránili první přesilovku při vyloučení Fučíka, ale při druhém oslabení za faul Štěrby již pykali – a hosté šli gólem Hraňa do vedení 0:1.

Až toto varování probralo medvědy z letargie a domácí v krátkém čase mezi 11. až 16. minutou průběh zápasu dokonale otočili. Ke zteči zaveleli zkušení, když nejprve po důrazném napadání kapitána Vondřicha zblízka srovnal Roman Uhlíř na 1:1. Za další dvě minuty využili i medvědi početní výhodu, když na konci ukázkového ťukesu druhého útoku doklepával do prázdné Kadlec na 2:1.

Ve 14. minutě se domácím naskytla možnost dvojnásobné přesilovky, kterou využili po pár vteřinách dorážkou Ungera – 3:1. V 16. minutě pak po vybídnutí od Šulčíka do odkryté branky skóroval Malovec a medvědi šli po první siréně do kabin s uklidňujícím tříbrankovým náskokem – 4:1.

Do druhého dějství pak vlétli domácí jako uragán a už po necelé půlminutě vzali spartakovcům definitivně vítr z plachet, když z přečíslení dvou na jednoho po přihrávce navrátilce Zdeňka Uhlíře zvyšoval Šulčík už na 5:1. Poté se hra pohříchu rozkouskovala množstvím vyloučení a častých přerušení, přesto medvědi svůj náskok do druhé sirény po pěkných akcích ještě dvakrát navýšili. Ve 33. minutě se mezi střelce zapsal i kapitán Vondřich a účet třetiny v závěru ještě podtrhl obránce Čížek – 7:1.

V poslední dvacetiminutovce již medvědi s přehledem kontrolovali hru a pět minut před koncem druhým zásahem Kadlece upravili stav na výsledných 8:1.

Krumlovský trenér Kamil Šťastný: „Andrýsek má zlomenou čelist, v pondělí šel na operaci a chybět bude minimálně pět týdnů, což je pro nás velká ztráta. Bohužel, i takový je hokej a my Martinovi přejeme brzké uzdravení! Samotný zápas i přes vysokou výhru mě úrovní vůbec nenadchl. Začátek byl z naší strany vyloženě špatný a hodně nás v té době držel gólman Vojta, což už se stává pravidlem. Kvůli bídné desetiminutovce jsem pak musel v kabině řádně zvednout hlas, i když jsme třetinu vyhráli o tři góly. Celkem dobře nám fungovala přesilovka a dařila se kombinace, ale na druhou stranu jsme udělali až moc chyb, které by se nám s jiným soupeřem mohly vymstít. A vymlouvat se na to, že útlum byl zaviněný tím nešťastným zraněním, to se prostě nemůžeme!"

Fakta – branky: 11. R. Uhlíř, 13. Kadlec (R. Uhlíř), 14. Unger (Krcho, Fučík), 16. Malovec (Šulčík), 21. Šulčík (Z. Uhlíř), 33. Vondřich (Kadlec), 37. Čížek (Šulčík), 55. Kadlec (R. Uhlíř, Machálek) – 10. Hraňo (Žákovský, Karpíšek), vyloučení 9:9, navíc Štěrba, M. Lukeš (oba ČK) oba 10 minut, využití 3:1, rozhodčí: Svoboda – Bělohlav, Karlín, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Malovec, Čížek, Štěrba, Andrýsek (od 10. Cifreund), Gallistl, Machálek – M. Lukeš, Šulčík, Z. Uhlíř – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – Krcho, Fučík, Unger, od 35. navíc Klíma, Svěchota, Michel.

Krumlovští po prohře Milevska (2:5 doma s Táborem) na čele odskočili již na čtyři body. Post lídra budou příště potvrzovat na ledě aktuálně desátých rytířů z Hluboké (neděle 20. listopadu od 17 hodin).