Č. Krumlov – Veselí 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)

Od začátku byla k vidění bojovná vyrovnaná partie. Medvědi však začali potvrzovat roli papírového favorita a během třiceti vteřin dali ve 13. minutě dvě branky zásluhou Romana a Zdeňka Uhlířových. Posledně jmenovaný v 16. minutě ujel při vlastním oslabení, byl faulován, ale nařízené trestné střílení neproměnil. A hosté vzápětí trestali, když těsně po návratu vyloučeného Ulmana na led korigovali na 2:1.

Druhé dějství ovšem vyznělo zcela jasně ve prospěch Krumlovských. Po brance kapitána Štěpána se soupeř sice znovu dostal do kontaktu, ale pak medvědi postupně i dvěma využitými přesilovkami vytáhli stav až na 6:2.

Zelenobílí se však nechali jasným náskokem poněkud ukolébat a dovolili soupeři do 50. minuty upravit až na 6:5. Naštěstí přišla blesková odpověď a Vondřich svým druhým zásahem v utkání pečetil pátou výhru medvědů v sezoně, kterou se Slavoj opět vrátil do čela tabulky.

„Byl to takový oboustranně upracovaný zápas. Ve druhé třetině jsme odskočili do trháku, ale pak naši hráči pod dojmem vysokého vedení podlehli uspokojení, začali třetinu vlažně a houževnatý soupeř toho okamžitě využil ke snížení na rozdíl gólu. Naštěstí jsme zareagovali a sedmým gólem pečetili. Když pominu špatnou poslední třetinu, tak jsme ale celkově odehráli dobrý zápas,“ těšilo krumlovského trenéra Jiřího Kučeru prodloužení vítězné série medvědů.

Fakta – branky: 13. R. Uhlíř (Migl, Lukeš), 13. Z. Uhlíř, 22. Štěpán (Z. Uhlíř), 28. Vondřich (Migl), 35. Svoboda (Vondřich), 37. Ulman (Migl, Lukeš), 51. Vondřich (Lukeš, Migl) – 17. Drs, 26. Čáp (Mrázek), 41. Liška (Bůžek), 50. Bůžek (Čáp), 50. Čáp (Drs), vyloučení 8:8, využití 2:0.

Slavoj: Vojta – Migl, Svoboda, Ulman, Vondrouš, Homolka, Matlášek – Lukeš, Vondřich, Marek – Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Štěpán – Unger, Svěchota, Příchovský, připraveni byli Brož, Vodička a náhradní brankář Bednařík.

V sobotu jedou znovu první medvědi na led předposlední Velké Radouně, která naopak v sezoně ještě nebodovala.